To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Dla nauczycieli
już niedostępne -

Zapraszamy Państwa do udziału w wykładach na żywo prowadzonych przez mediatorów, którzy przybliżą Państwu wiedzę o mediacji i korzyściach wynikających z wykorzystania jej w środowisku szkolnym. 

Wykłady na żywo będą prowadzone przez platformę szkoleniową on-line, link zostanie wysłany na mail podany w zgłoszeniu.

Z doświadczenia wiemy, że umiejętności analizy konfliktów i techniki mediacyjne są przez osoby je znające wykorzystywane w codziennych sytuacjach trudnych, jako narzędzia sprzyjające budowaniu współpracy. Mediacja i jej procedury pozwalają na budowanie poczucia bezpieczeństwa poprzez działania zmierzające do znalezienia rozwiązań, które będą dawały przestrzeń grupie i jednostce, będą sprzyjały rozwojowi osobistemu, intelektualnemu i społecznemu.

Młodzież poprzez mediację uczy się twórczego myślenia, wzajemnego szacunku, otwartości na poglądy innych i umiejętności rozwiązywania konfliktów w sposób akceptowalny i satysfakcjonujący dla obu stron. Proces mediacyjny zawsze stwarza warunki, które pozwalają wniknąć w konflikt, rozwiązać go i pomóc stronom " zachować twarz". Jest to szczególnie ważne w środowisku szkolnym, w którym odgrywane przez uczniów role grupowe i związane z nimi wzorce zachowań oraz miejsce w grupie rówieśniczej może powodować wiele zakłóceń wychowawczych. Właściwie układająca się współpraca szkoły z rodziną jest filtrem eliminującym niekorzystne wpływy świata zewnętrznego na prawidłowy rozwój dziecka.

Szkolenie realizowane w ramach projektu "Mediuj w szkole" współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.

Uwaga! W szkoleniu mogą wziąć udział wyłącznie nauczyciele, uczący w placówkach znajdujących się na terenie m.st. Warszawy.

Zobacz również:

szkolenia