To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Udział w warsztatach: Podcast - most między nami a czytelnikami
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Jak czytamy w wywiadzie z Ewą (Dziardziel) Dunal z Sounds and Stories
"W ostatnim roku co trzeci Polak i co trzecia Polka rozpoczęli swoją przygodę z podcastami. Z każdym dniem przybywa nowych twórców i twórczyń, a technologiczni giganci prześcigają się w wymyślaniu sposobów na włączanie treści audio do swoich platform. Dla organizacji społecznych, aktywistów i aktywistek, dźwiękowe audycje to przestrzeń wręcz wymarzona, by opowiadać bez pośpiechu o złożonych problemach i wyzwaniach dzisiejszego świata."
Uważamy, że podcasty mogą być wyjątkowym mostem pomiędzy biblioteką a jej odbiorcami_czyniami. Szansą na nawiązanie i/lub pogłębienie kontaktu, a także zwiększenie ich grona, oraz zwyczajnie popularyzację czytelnictwa. 

Zapraszamy na warsztat, podczas którego nauczymy się samodzielnie montować, korzystając z dostępnych narzędzi, nagranie audio, a wcześniej oswoimy się z mikrofonem próbując swoich sił w specjalnie przygotowanym do nagrań pomieszczeniu. Warsztat poprowadzą Aleksandra Stan i Piotr Gaczkowski - członkowie @HackerSpace Trójmiasto i @Cumy
Na spotkaniu dowiecie się między innymi:
1. Po co robić podcast i jak się od tego zabrać?
2. Jakie narzędzia są potrzebne, żeby zacząć?
3. Skąd brać dźwięki i muzykę i jak je umieścić w tle?
4. Jak stworzyć pierwsze odcinki?
5. W jaki sposób udostępniać podcasty i zdobywać słuchaczy?
6. Na co zwracać uwagę przy rozwijaniu swojego warsztatu?
Przede wszystkim jednak poznacie podstawy programu Reaper do obróbki audio. Zmontujecie własne klipy i nauczycie się poruszać w świecie edycji dźwięku.

Warsztaty poprowadzi Alex Stan - lingwistka i tłumaczka, związana z fantastyką. Podcastami i słuchowiskami interesuje się od prawie dekady, od pięciu lat zajmuje się montażem i produkcją. Współpracowała przy serii "Return Home" oraz różnych projektach fanowskich. W zeszłym roku ukończyła kurs produkcji dramatów radiowych prowadzony przez Freda Greenhalgh'a, założyciela Dagaz Media i twórcy wielu adaptacji audio m. in. serii Locke & Key oraz The X Files: Cold Cases.

Warsztaty będą częścią spotkania oficjalnie inaugurującego projekt Bridging Digital realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej w ramach programu Erasmus+ 

ilość miejsc ograniczona - 15 os.

udział bezpłatny

termin: 9. września 2021 g. 10-16

miejsce: CUMY - Makerspace

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdańsk