To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny
już niedostępne -

Tym razem gościć będziemy doświadczonych Testerów, Magików z odległego zakątka Polski - Mińska Mazowieckiego. Grzegorz i Konrad przybliżą Wam zagadnienia i narzędzia przydatne podczas testowania API. Zapraszamy!

#AGENDA
Konrad Gomulski - Postman i jak użyć go w testach REST API
To nie będzie prezentacja o tym jak Kevin Costner przemierza zrujnowane Stany w mundurze listonosza, ani o sympatycznym facecie i jego kocie. To będzie prezentacja o POSTMANie i jak przy jego pomocy przetestować REST API.Poznamy go bliżej, a dzięki praktycznym przykładom użycia spróbujemy się zaprzyjaźnić. Zapraszam!

Grzegorz Holak - REST Assured w służbie testów API
Wprowadzenie do biblioteki Javowej - REST Assured, która znacząco ułatwia testowanie API po protokole HTTP. Na prostych przykładach omówimy działanie podstawowych metod wykorzystywanych przy testach, a także, wykorzystując lokalną aplikację wystawiającą API stworzoną przez AmberTeam, napiszemy proste testy i uruchomimy je w formie live demo.

#PRELEGENCI
Konrad Gomulski
Tester oprogramowania, a także prelegent i trener z różnych mniej lub bardziej oficjalnych okazji. Aktualnie zajmujący się Automatyzacją Testów oraz Robotyzacją Procesów Biznesowych, jednak testował na praktycznie każdym poziomie w różnych zakątkach Europy. Fan dbania o własne bezpieczeństwo w sieci oraz zwinnego wytwarzania oprogramowania, aktywnie poszukujący nowych, ciekawych obszarów, w których można się sprawdzić. Z równym entuzjazmem dzieli się wiedzą i doświadczeniami. Nie lubi nudy, w wolnym czasie uczy każdego kto chce słuchać jak bezpiecznie zacząć przygodę z łyżwami oraz rolkami, fan dobrej fanststyki w książce i filmie oraz polskich gór.

Grzegorz Holak
Tester na co dzień zajmujący się automatyzacją i wydajnością, ale liznął testów praktycznie na każdym poziomie. Trener oraz prelegent lubiący dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, z dużym zaangażowaniem poszukujący nowych obszarów na których można się sprawdzić. Posiadacz większości certyfikatów ISTQB Certified Tester Advanced Level: TAE, TTA, TA, TM, ponadto w kolekcji ma również ISTQB CTFL, CATE oraz A4Q Certified Selenium Tester Foundation Level.Wolontariusz na obydwu edycjach ConSelenium, teraz z zapałem angażujący się w organizację TestWarez2019. W wolnym czasie zapalony kibic Widzewa Łódź oraz dłubania w sprzęcie komputerowym, poczynając od domowych blaszaków, a na serwerach kończąc.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Bydgoszcz