To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Brak wydarzenia o takim adresie

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Kolacja Biznesowa Rejestracja na Kolację Biznesową

Kolacja Biznesowa

już niedostępne 179,00 zł -

Budowanie relacji biznesowych w 2022
czyli współpraca z Polskim Towarzystwem Gospodarczym


Stań po stronie wygranych przedsiębiorców. Twórz z nami społeczność PTG



Liczba 30 miejsc dostępna w obniżonej cenie - 179 zł

Każdy kto zarejestruje się do 10.03 otrzyma mailem darmowy EBOOK - Przewodnik po relacjach biznesowych dla zapracowanych przedsiębiorców. 20 kroków do sukcesu


Prelegenci:

TOMASZ SZACOŃ - Kanał nowoczesny, sieci handlowe, Retailpoland Consulting

Wie co działa, a co nie przy współpracy z sieciami handlowymi. Zdobył ogromne doświadczenie i praktykę we współpracy z najbardziej renomowanymi sieciami handlowymi w Polsce, m.in. Kaufland, Stokrotka, Auchan, Selgros, Dino. W pracy konsultanta wykorzystuje również swoje doświadczenie zdobyte w pracy dla Philips, Waterpik, SJCAM, Clarena, L`Biotica, BlanX czy Helsinki Vodka. Przybliża warunki handlowe pomiędzy dostawcą a retailerem. Rozumie jakie procesy ułatwiają wprowadzanie produktów na półki sieci handlowych oraz co pomaga tą sprzedaż utrzymać. Autor wielu publikacji o specyfice sprzedaży do sieci handlowych. 

Współpracę z sieciami handlowymi zaczynał w niewielkiej korporacji. Jako dyrektor sprzedaży zarządzał działem sprzedaży i przedstawicielami handlowymi. Wtedy sprzedaż nabrała rozpędu, gdy pojawili się w kanale nowoczesnym. Zarządzał zespołem sprzedaży, generując roczne obroty na poziomie 80 mln zł. W 2013 roku zdobyli 20% rynku. 

Wejść do jakiejś sieci to jedno, a utrzymać sprzedaż i płynność udaje się nielicznym. Tomasz Szacoń wie jak to zrobić. Od 2016 roku jako Retailpoland Consulting doradza firmom w zakresie współpracy z sieciami handlowymi. Rozumie jakim wyzwaniem jest wprowadzenie nowego produktu na rynek. 

www.retailpoland.pl

Drugi temat prelekcji: 

"Dlaczego mali nie są duzi i co można z tym zrobić. Mini-studium oparte na 16-letnim doświadczeniu pracy i obserwacji ponad 100 firm"

WOJCIECH SUDA - Przedsiębiorca, ekspert lean management i kaizen, trener biznesu i coach z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy na wszystkich szczeblach projektów doradczych: od analityka poprzez project manager'a do partnera wspierającego biznesy Klientów. Absolwent Prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Certyfikowany praktyk TRIZ (metoda wdrażania innowacyjnych rozwiązań) i trener Extended DISC oraz praktyk Toyota Kata. Zawodowo prowadzi projekty strategiczne i operacyjne zwiększające efektywność firm w kilkudziesięciu różnych obszarach i branżach. Doradza firmom polskim i zagranicznym - od mikroprzedsiębiorstw, poprzez firmy rodzinne, aż po korporacje notowane na liście Fortune 500. Pracował m.in. dla: Asseco, Cemex, FM Logistic, Generali, Hertz, Ikea, Lotos, PZU, Medicover, Nowy Styl Group, Sanofi, Stock. Wspiera organizacje w budowaniu kultury ciągłego doskonalenia, wykorzystując m.in. metodykę lean management i filozofię kaizen. Doświadczenie zdobywał w obszarach opracowywania i wdrażania strategii, tworzenia i modyfikowania struktur organizacyjnych, mapowania i optymalizacji procesów biznesowych, audytów efektywnościowych, zarzadzania zmianą oraz benchmarkingu. Jest współzałożycielem firmy Kaizendo, twórcą Instytutu Efektywności Zarządzania, wspólnikiem w Pracowni Synergii, prelegentem Tato.net oraz aktywnie działa w organizacjach networkingowych dla przedsiębiorców. Od wielu lat doskonali również samego siebie biorąc udział w szkoleniach i programach na topowych uczelniach na świecie (m.in. HEC Paris, IESE, Wharton) i regularnie wdrażając zdobytą wiedzę do swojej praktyki.


Cele spotkania:

- zdobycie wiedzy na temat współpracy z sieciami handlowymi i rozwojem małych firm

- spotkanie osobiste w gronie właścicieli firm z aglomeracji warszawskiej 

- integracja środowiska i wymiana kontaktów biznesowych

- wzajemne wsparcie poprzez poznanie aktualnych potrzeb biznesowych

- zapoznanie się z zasadami funkcjonowania grup Polskiego Towarzystwa Gospodarczego


Dlaczego warto wziąć udział?

1. Nasi Eksperci znają warunki.

Marża, wsparcie selloutu, prawo zwrotu, czy logistyka to dla nas chleb powszedni. Zasady współpracy z dyskontami to zupełnie co innego niż hipermarkety. Sprzedaż online jest inna niż off-line. Nie będziemy się zastanawiać co za ile komu zaproponować, tylko od razu wyślemy właściwą ofertę do kupca.

2. Nasi Eksperci działają procesowo w cyklu DEMINGA.

Zazwyczaj po pierwszym telefonie, czy pierwszym mailu nie dzieje się nic. Dlatego wprowadzenie produktu do sieci handlowej rozpisujemy w 6 miesięczny proces. W tym czasie będzie do wykonania wiele czynności, które zbudują opinię eksperta wokół Twojego biznesu i pomogą przybliżyć się do stałej współpracy z siecią.

3. Nasi Eksperci lubią statystyki.

Czasem możemy Ci odradzić współpracę z którąś z sieci, jeśli jej wyniki są mizerne. Może liczysz na zamówienie za 1mln a pojawi się 10 razy mniejsze. Analizujemy potencjał danego partnera, dobieramy do niego wsparcie marketingowe. Tak, żeby cały biznes spinał się w "pieniądzach". Nie martw się - nie podejmujemy się rzeczy, które wiemy że nie wyjdą na plus.


Korzyści ze spotkania:

  • zdobycie nowej wiedzy, która ułatwi współpracę z sieciami handlowymi oraz przyspieszą rozwój firmy
  • poszerzenie własnej sieci kontaktów o nowe znajomości (nowe branże)
  • zwiększenie widoczności na rynku
  • możliwość pozyskania nowych klientów, partnerów, dostawców, inwestorów lub podwykonawców
  • pozyskanie nowej wiedzy i inspiracji na temat efektywnego i regularnego budowania relacji biznesowych
  • możliwość pozyskania nowych zamówień, zleceń i kontraktów 
  • możliwość transferu wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami (gotowe rozwiązania na zaistniałe problemy lub wyzwania)
  • dostęp do szerokiej bazy członków PTG z całej Polski
  • większa integracja z lokalnym środowiskiem biznesowym 
  • możliwość przedstawienia aktualnych barier branżowych i zainicjowanie zmian w tym zakresie
  • dostęp do szerokiej oferty szkoleń i webinarów przydatnych w rozwoju firmy 
  • współpraca z przedsiębiorcami ceniącymi te same wartości 

Wydarzenie odbędzie się w środę 16.03.2022 o 18.00 w Hotelu Double Tree Warsaw przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie.

O szczegółach i zasadach współpracy w ramach Polskiego Towarzystwa Gospodarczego opowie Prezes Zarządu PTG Tomasz Janik.


Jeśli prowadzisz firmę w Warszawie lub okolicy i potrzebujesz dodatkowej wiedzy i kontaktów dla swojej firmy zapisz się na spotkanie!

Uczestnicy spotkania w ramach bonusu będą mogli dołączyć do zamkniętej lokalnej grupy Whatsapp służącej wzajemnemu wsparciu. Dzięki niej mają ze sobą kontakt non stop przez cały tydzień. 

Spotkanie odbędzie się zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

Miejsce:

Hotel DoubleTree by Hilton Warsaw


Program wieczoru

18.00 - Rozmowy kuluarowe, networking (kawa, herbata) 
18.15 - Przywitanie Gości
18.20 - Wystąpienie Prelegenta Tomasza Szaconia
19.00 - Kolacja Biznesowa
19.15 - Wystąpienie Prelegenta Wojciecha Sudy
19.30 - Sesja pytań od uczestników spotkania
19.45 - Sesja krótkich autoprezentacji wszystkich uczestników
20.15 - Rozmowy kuluarowe, integracja i networking

Wymagana jest rejestracja przez niniejszą stronę.

-------------------------------------------------------------

O Polskim Towarzystwie Gospodarczym

Ideą Polskiego Towarzystwa Gospodarczego jest to, aby jak najwięcej firm członkowskich rozwijało się oraz aby tworzyć w Polsce jak najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Dlatego naszymi Członkami są najczęściej właściciele, prezesi i managerowie dużych, średnich i małych firm (często produkcyjnych), którzy są bardzo aktywni zawodowo i społecznie oraz cenią takie wartości jak: zaufanie, szacunek do człowieka, patriotyzm, pracowitość i gospodarność. Mamy już ponad 200 firm członkowskich, które łącznie zatrudniają ponad 300.000 pracowników, a ich łączny obrót wynosi ponad 40 miliardów złotych. W naszej społeczności są również Spółki Skarbu Państwa.

Jednym z najbliższych celów PTG jest wejście do Rady Dialogu Społecznego (dawna Komisja Trójstronna ds. Społeczno-Gospodarczych). Dzięki temu będziemy mieć większy wpływ na kształtowanie się prawa w Polsce, ponieważ w tej chwili jest za mało przedstawicieli ze strony przedsiębiorców w RDS. Spełnienie tych kryteriów jednocześnie napędza rozwój naszej organizacji. Jesteśmy też na etapie tworzenia struktur, tak aby mieć po 1 przedstawicielu w każdym powiecie w Polsce oraz aby organizować regularne, comiesięczne spotkania w dużych miastach.

Członków PTG na bieżąco informujemy o Kolacjach Biznesowych, Webinarach oraz innych inicjatywach podejmowanych przez PTG.

Agenda naszych spotkań jest zawsze stała, ale za każdym razem urozmaicona. Kolacje najczęściej organizujemy o godz. 18 lub 19 w dogodnej lokalizacji. Spotkanie najczęściej przebiega wg takiego programu:

Część 1 - to czas na kuluary, a więc okazja do poznania nowych osób i porozmawiania o tematach z poprzedniego spotkania.
Część 2 - przywitanie gości i kolacja integracyjna
Część 3 - prezentacja przewodnia (zapraszamy ciekawe osoby lub organizujemy szkolenie, które odpowiada na aktualne potrzeby i wyzwania firm)
Część 4 - czas na autoprezentacje (tu każdy mówi o tym czym się zajmuje i czego obecnie potrzebuje, jak można mu pomóc). Na tą część należy patrzeć szerzej tzn. że każda z osób przyprowadza de facto na to spotkanie bagaż swoich kontaktów, swoich znajomości, a badania pokazują, że średnio każdy z nas posiada około 150 takich relacji. Dlatego najwięcej rekomendacji i poleceń odbywa się między firmami członkowskimi, a znajomymi innych firm członkowskich.
Część 5 - kuluary, czyli czas aby porozmawiać na tematy poruszone w części prezentacji i rekomendacji


Wszystkie potrzeby z każdego spotkania zawsze są spisywane i publikowane Członkom i na zamkniętą grupę, tak aby potrzeby danego miasta były widziane przez inne regiony, w których działamy. My widzimy ich potrzeby, a oni nasze. Na uczestnictwo w Polskim Towarzystwie Gospodarczym należy patrzeć również jak na możliwość poszerzenia źródła poleceń dla swojej firmy.

Dla wielu osób tak naprawdę najważniejszą rzeczą w PTG jest możliwość spotkania się z przedsiębiorcami, czyli ludźmi, którzy przeżywają podobne problemy, mają podobne wyzwania, bo czasem nie ma z kim porozmawiać na ten temat w swoim otoczeniu. Ludzie cenią sobie bardzo możliwość regularnych spotkań w gronie właścicieli firm, bo wiedzą, że motywuje ich to do dalszego rozwoju. Uczą się od siebie nawzajem lub zapobiegają problemom.

Organizujemy również ogólnopolskie konferencje biznesowe oraz inicjatywy integracyjne na przestrzeni całego roku. Każde takie wydarzenie jest ogromną dawką inspiracji dla przedsiębiorców i okazją do wymiany doświadczeń.

Link do naszej strony internetowej:  www.iptg.pl
Link do opisu Członków Zarządu PTG:  https://iptg.pl/zarzad/

Logotypy części firm członkowskich PTG:

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły Wieczoru Biznesowego:

- Kiedy: 16 marca środa godz. 18.00

- Miejsce: Hotel DoubleTree By Hilton Warsaw, ul. Skalnicowa 21, Warszawa

- Prosimy o zabranie ze sobą wizytówek



Kontakt ws. spotkania:

Michał Osiej
Dyrektor ds. Rozwoju
tel. 509-38-48-58
[email protected]

Do zobaczenia! Znajdź nas w social mediach

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa