To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  bezpłatny
już niedostępne -

Rok zaczynamy bardzo ciekawie... Jakub Rosiński opowie nam dlaczego uważa, że "Testowanie jest jak seks". Prelekcja o tym, jak osiągnąć pożądane rezultaty podczas dogłębnej eksploracji. :)
Naszym drugim prelegentem będzie dobrze Wam już znany Wojciech Becla. Wojciech, jak się domyślacie opowie coś o testowaniu gier. Tym razem skupi się na wydajności. 
Ponadto, z pewnością nie zabraknie nowinek ze świata testerskiego Sebastiana Małyski. Zapowiada się arcyciekawy meetup! :) 

Wydarzenie jest bezpłatne. Wymagana jest rejestracja i pobranie bezpłatnego biletu.

#AGENDA

1. Jakub Rosiński - "Testowanie jest jak seks."

Prezentacja pół żartem pół serio (większe pół jednak na żartem!), z której możecie wyciągnąć całkiem sporo satysfakcji. Wystartujcie solo, w parze, albo z całym zespołem i PRZEMYŚLCIE jaki jest dla Was finalny cel testowania. Może pełne zaangażowanie, a może tylko pojedyncza runda? Jeśli nie boicie się zajrzeć w siebie i przyznać na jakich polach Wasze testowanie leży - zapraszam! :)
Podobno pierwszy testerski standup oparty na autorefleksji!

2. Wojciech Becla - Wydajność w grach - czy kogoś to obchodzi?

Każdy wie, jak ważna jest wydajność naszej aplikacji. Przeprowadzamy testy wydajnościowe, aby chodziło sprawnie na różnych sprzętach i systemach operacyjnych oraz nie absorbowała zbyt wiele zasobów i nie zjadała baterii…
Chyba, że robimy gry, wtedy nikogo nie obchodzi zużycie zasobów.
Takie opinie słyszałem, toteż w prelekcji postaram się opisać dlaczego testowanie wydajności jest ważne oraz jakie stosujemy do tego narzędzia.

#PRELEGENCI

Jakub Rosiński | https://www.linkedin.com/in/qpcio/

Przede wszystkim inżynier testów z ponad 10-letnim doświadczeniem praktycznym. Aktualnie kierownik testów nadal zajmujący się "prawdziwym testowaniem". Testował różne typy aplikacji, funkcjonalnie i nie, z UI i bez. Przeprowadza testy integracyjne, systemowe, oraz akceptacyjne, w których wspiera i szkoli klientów, a także występuje jako odbiorca. Przeprowadza testy manualne (z największym naciskiem na zwinne testowanie eksploracyjne), automatyczne interfejsów użytkownika, API, czy wydajnościowe.
Myśli, działa dla społeczności. Kocha miłością pierwszą swoją żonę, dzieci, motocykle i tematy miękkie!

Wojciech Becla | https://www.linkedin.com/in/becla/

Były listonosz, grabarz i ghostwriter. Od lat związany zawodowo z gamedevem jako scenarzysta, tester i producent. Pracował przy kluczowych tytułach takich studiów jak Ten Square Games, Picadilla, Vivid Games czy Huuuge. Twórca filmów niezależnych, reżyser i scenarzysta nagradzany na festiwalach kina off. Współzałożyciel grup filmowych Short Cuts i Rękawkoszuli. Nauczyciel akademicki na Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz szkoleniowiec dla testerów oprogramowania.
Stały bywalec i prelegent imprez związanych z popkulturą. Organizator Wrocławskich Dni Fantastyki.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Bydgoszcz