Warsztaty Modułowy dywan

4 Sierpnia 2019, 11:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Modułowy dywan
Wyprzedane 98,40 zł Wyprzedane

Zapraszamy na warsztaty ''Modułowy dywan'', które poprowadzi projektantka Joanna Rusin. Wydarzenie towarzyszy wystawie indywidualnej uznanej autorki tkanin pt. "Moduły, mozaiki, przeploty", którą można oglądać od połowy maja w Ambasadzie Dizajnu.


Zajęcia będą opierać się na autorskiej metodzie projektantki - tworzenia tkanin z naturalnego filcu. Tytułowe dywany powstaną z powtarzalnych elementów - modułów, wyciętych laserem w formie puzzli. Uczestnicy powielając i łącząc ze sobą różnokolorowe elementy będą tworzyć własne geometryczne kompozycje. Każdy z uczestników będzie miał za zadanie zaprojektować przy pomocy przygotowanych modułów wzór i wykonać dywan o wymiarach 120 x 80 cm.

---
Ilość miejsc: 6
Koszt udziału: 100 PLN
Zapisy: 30.07.19 godz. 12:00 (evenea)


---
Wydarzenie towarzyszące wystawie projektantki "Moduły mozaiki, przeploty". Ekspozycja w Ambasadzie Dizajnu prezentuje trzy ostatnie kolekcje tkanin Joanny Rusin. Tytuł wystawy indywidualnej "Moduły, mozaiki, przeploty" odnosi się do nazw serii tekstyliów a zarazem dużo mówi o podejściu projektantki do komponowania tkanin, które składają się z małych powtarzalnych elementów, mogą podlegać dekonstrukcji, zmianie, w zależności od upodobań i potrzeb klienta. Częstym zabiegiem stosowanym przez projektantkę jest nadawanie odbiorcy decydującej roli co do końcowego kształtu obiektu.


MOZAIKI to unikatowy koncept modułowych tkanin filcowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Projekt oparty jest na specjalnie opracowanym
detalu, pozwalającym na składanie tkanin w dowolne kombinacje wzornicze. To modułowy system do tworzenia obiektów dekoracyjnych do wnętrz, łatwy w konstrukcji, dekonstrukcji, wymianie i naprawie. PRZEPLOTY to projekt oparty na autorskim sposobie wyplatania wzorów tworzących rytmiczne formy reliefu. Zastosowanie perforowanej kanwy umożliwia wyplatanie dywanów w dowolnych kombinacjach kolorystycznych z zachowaniem modułowego układu wzoru.
PURE to kompozycje na kanwie, które powstały z połączenia naturalnej materii i innowacyjnej formy, bez użycia barwników. To wielowymiarowa praca tkacka, w której przestrzenne moduły wyplatają powierzchnię runa ukształtowanego w surowy pejzażu.

Wystawa czynna do 18 sierpnia 2019 roku

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Kielce