Warsztaty makramy #2

21 Września 2019, 14:00 (Sobota) - 22 Września 2019, 14:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Warsztaty makramy #2
już niedostępne -

Przed Wami druga edycja warsztatów z tworzenia makram!
Makrama to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ta przez lata zapomniana technika dziś znów zyskuje popularność jako element odzieży, przedmiotów codziennego użytku i wystroju wnętrz.


W trakcie pierwszego dnia warsztatu poznamy i przećwiczymy podstawowe węzły i różnorodne ich kombinacje. Zaprojektujemy również swoją własną makramę. Drugiego dnia wykonamy wiszące ozdoby na ścianę z grubego, bawełnianego sznurka. Każdy z uczestników wyjdzie z warsztatów z nowymi umiejętnościami i tkaniną gotową do powieszenia na ścianie.


Jeśli macie możliwość, weźcie na warsztat ładne, ok. 60-centymetrowe gałęzie lub drewniane drążki - to znacząco wpłynie na charakter i wygląd gotowej makramy.


---
Agenda:
sobota 21.09.2019 w godz. 14:00 - 17:00
niedziela 22.09.2019 w godz. 11:00 - 14:00

---
Zapisy: 13.09.19 r. o godz. 12:00 (evenea)
Ilość miejsc 10
Cena zajęć: 100 PLN/os. (płatne przelewem, nr. konta otrzymacie w osobnym mailu w dn. rejestracji)

---
Ewelina Kruszyńska - z wykształcenia animatorka kultury, pedagożka, plastyczka (obroniła dyplom z makramy). Od 2009 roku pracuje w Warsztatach Kultury w Lublinie w Pracowni Edukacji i Animacji Kultury. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Lub design i Spotkania praktyczne. Autorka publikacji "Miasto dla dzieci" realizowanej w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Makramą i tkaniem zajmowała się niemal 20 lat temu, w czasach, kiedy było to jeszcze bardzo, bardzo niemodne. Dziś wraca do swojego ulubionego zajęcia w ramach projektu Makramy i tkaniny, tworząc głównie dekoracje ścienne - proste w formie, z naturalnych materiałów i w stonowanej kolorystyce.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia 25-009