Warsztaty Totem

25 Stycznia 2020, 11:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Warsztaty z Kosmos Project
już niedostępne -

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci, które poprowadzą Ewa Bochen i Maciej Jelski ze studia Kosmos Project. Punktem wyjścia do zajęć będzie statuetka, w formie totemu stworzona pierwotnie przez projektantów dla magazynu Dobre Wnętrze na plebiscyt ''Design dla Konesera''.

Totemy były symbolami plemion. Każda ich część konstrukcji była elementem identyfikującym i miała swoje znaczenie. Totemy opowiadały historie rodów, mówiły o ich zwyczajach i cechach charakterystycznych.

W ramach warsztatów uczestnicy używając m.in. elementów drewnianych, ścinków znalezionych w stolarni zaprojektują osobiste totemy. Przez odpowiedni dobór kształtów, kolorów i grafikę spróbują stworzyć swój przestrzenny znak.

---
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 7-14 lat (dzieci poniżej 9 roku życia zapraszamy wraz z rodzicami)
Koszt: 5 PLN
Ilość miejsc: 15
Zapisy: 20.01.20 godz. 12:00 evenea

---
Kosmos Project to studio projektowe tworzone przez Ewę Bochen i Macieja Jelskiego. Projektanci studiowali na Warszawskiej ASP i Politecnico di Milano. Doświadczenie zdobywali w renomowanych mediolańskich biurach Alessandro Mendiniego i Denisa Santachiary. Mają na koncie szereg projektów zarówno komercyjnych jak i artystycznych. Między innymi współpracę z Vitra i Paul Smith. Prace studia pokazywane były na wystawach w Londynie, Mediolanie i Sztokholmie, Tokio oraz Nowym Jorku. W portfolio grupy znajdują się także doceniane projekty wystaw między innymi: Wszystko widzę jako sztukę w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Festiwal Apostrof Empik, Bunt Materii w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a także wyróżnione Sybillą 2018 Miasto i Las w Muzeum w Stalowej Woli. Projekty studia kilkukrotnie otrzymywały wyróżnienia Must Have na Łódź Design Festival.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia 25-009