Warsztaty tkacie z Tartarugą

22 Marca 2020, 12:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Warsztaty z Tartarugą!
już niedostępne 130,00 zł -

Po raz kolejny zapraszamy Was na warsztaty tkackie z Tartaruga! Tym razem spotkamy się w ramach warsztatów towarzyszących wystawie ''Robić/Rzeczy'' + ''Oblicza Nowego Rzemiosła''.

Podczas pięciu godzin trwania kursu będziemy pracować na krośnie tkackim z przekładką, nauczymy się jak robić paski, skosy i "chmurki" z puszystej czesanki. Omówimy temat wpływu napięcia osnowy i wątku na wygląd tkaniny, spróbujemy różnych technik i splotów, będziemy pilnować równego brzegu i pokażemy Wam najbardziej estetyczny sposób wykańczania tkaniny dekoracyjnej.

Z warsztatów każdy wyjdzie z nową pasją i własnoręcznie zrobioną tkaniną dekoracyjną gotową do powieszenia na ścianie! Wszystkie potrzebne materiały są wliczone w cenę warsztatu.

---
Prowadzący: Wiktoria Podolec & Jadzia Lenart
Cena: 130 PLN
Zapisy: 09.03.20 r. godz. 12:00
Ilość miejsc: 10

---
Tartaruga to pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji dwóch przyjaciółek, miłośniczek rzemiosła i pięknego wzornictwa. Tworzymy współczesne kilimy i makatki, bo według nas tkanina jest niezastąpioną częścią każdego wnętrza. Projektujemy w duchu slow design. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Wszystkie materiały, których używamy zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony lub pochodzą z recyklingu; przędze farbujemy nieszkodliwymi barwnikami i staramy się ograniczać odpady poprodukcyjne. Nasze tkaniny powstają z poszanowaniem środowiska i praw pracowników. Dwa procent dochodu ze sprzedaży każdego produktu przekazujemy fundacji Refugee.pl działającej na rzecz zapobiegania rasizmowi oraz budowania otwartego i obywatelskiego społeczeństwa. Tartaruga znaczy "żółw". Żółw jest powolny, ale za to długowieczny i wyjątkowy. Dokładnie taki jak nasze tkaniny.

https://tartarugastudio.pl/

---
Przypominamy, że wystawę ''Robić/Rzeczy'' + ''Oblicza nowego rzemiosła'' można zwiedzać w Galerii Głównej do 17 maja 2020.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Kielce