Gry psychologiczne w życiu i pracy - warsztat online (edycja 3)
2 Lutego 2021, 17:00-20:30 (Wtorek)
ONLINE,

Gry psychologiczne - temat budzący zainteresowanie niezależnie od płci, statusu społecznego, miejsca zamieszkania, branży, wielkości firmy, czy innych uwarunkowań.
Znany i praktykowany przez wszystkich w pracy i życiu prywatnym. Śmiało można stwierdzić, iż każdy z nas gra.
Zwykle mamy swoje ulubione gry. Zastanawiałaś/łeś się kiedyś jaka jest Twoja?
Eric Berne - twórca Analizy Transakcyjnej opisał i nazwał cały ich repertuar, a wśród nich, m.in. - Moje lepsze? Umęczona? Tak, ale… - czy brzmi Ci to znajomo?
Kiedy słyszysz, bądź sam wygłaszasz podobne opinie - wszyscy pracownicy są leniwi… lub wszyscy szefowie mają nierealistyczne oczekiwania rzucasz tzw. przynęty - zaproszenie, swoiste preludium to tego, co będzie potem. Czasami wielka i głośna batalia na "prawie argumenty" lub "moja racja jest lepsza", innym razem cicha wojna podjazdowa i stare historie.
Koniec końców zostajemy z poczuciem porażki i niesmakiem, często rozczarowaniem innymi lub sobą. I znowu pojawia się w głowie pytanie: "dlaczego…?"
- "Nikomu nie można w dzisiejszych czasach ufać…",
- "Tylko na tyle Cię stać…"
- "Jakbym rozmawiał z Twoją matką…"
Jesteśmy Praktykami Analizy Transakcyjnej, którzy na co dzień wspierają ludzi w różnych rolach zawodowych, pomagając, m.in. zrozumieć specyfikę gier.
Jeśli chcesz przyjrzeć się zagadnieniom związanym z grami i konstruktywnymi strategiami radzenia sobie z nimi, zapraszamy Cię na nasz warsztat.
Program:
1. Gry psychologiczne - nasza codzienność.
2. Dlaczego wchodzimy w gry? Czego potrzebujemy, aby nie powtarzać scenariuszy?
3. Z jakiego powodu gramy i w jakie gry gramy? Przykłady popularnych gier w życiu prywatnym i zawodowym
4. Konsekwencje gier.
5. Przykłady radzenia sobie z grami.
Jeśli chcesz przyjrzeć się tym zagadnieniom i lepiej sobie z nimi radzić, zapraszamy Cię na warsztaty...
Elżbieta Stelmach
Trener biznesu z ponad 20 - letnim doświadczeniem, Praktyk Analizy Transakcyjnej, certyfikowany Trener I Partner FRIS®, doradca zawodowy, coach kryzysowy, Trener i facylitator Super Skills, Konsultant FACET5.
Współpracuje z uczelniami wyższymi jako wykładowca na studiach podyplomowych: ALK, WSB, US.
Właściciel Centrum Szkoleniowo-Rozwojowego Sapientia, które prowadzi od 1996r.
Pracuje też jako mentor, coach, trener w firmach biznesowych (m.in. IT, usługowych, produkcyjnych, handlowych, logistycznych) tworząc programy szkoleniowo-rozwojowe, budując strategie rozwoju pracowników i menedżerów, oraz kompetencje społeczne na różnych szczeblach organizacyjnych. Pomaga kształtować wizerunek przedsiębiorcy.
Absolwentka Szkoły Analizy Transakcyjnej w Poznaniu, oraz uczestnik "Education via Autonomy", część II szkoleń zaawansowanych i superwizji z zakresu zastosowania Analizy Transakcyjnej.
Agnieszka Olszewska-Benewiat
Trener i konsultant z wieloletnim doświadczeniem w obszarach handlowych, produkcyjnym i logistycznych (z zapleczem magazynowym). Prowadzi własną działalność w zakresie audytów i wdrożeń systemów zarządzania przedsiębiorstwem; konsultacji, szkoleń i coachingu. Specjalizuje się w pracy z firmami rodzinnymi zarówno w pierwszym, jak i kolejnych pokoleniach właścicielskich.
Audytuje, a następnie opracowuje programy naprawcze lub rozwojowe w oparciu o myślenie systemowe (traktując organizację, jej kulturę, technologię, zasoby ludzkie jako całość) z naciskiem na stosowanie zagadnień z obszaru: zarządzania projektami, metodyki procesowej, zbierania i analizy danych, ciągłego doskonalenia, coachingu (indywidualnego i zespołowego) czy Six Sigma.
Autorka programów szkoleniowych i rozwojowych spełniających wymagania standardów certyfikacji. Ponad 3500 godzin szkoleniowych, ponad 700 dni doradczych w projektach wdrożeniowych, 300 dni audytów zewnętrznych, asyst szkoleniowych oraz 20 pełnych wdrożeń standardów w organizacjach.
Wykształcenie. Pedagog WSH TWP, ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu Collegium Balticum oraz SET, dyplomowany Konsultant Zarządzania oraz Praktyk AT.