1 Wieczór Kolekcjonerski w Xanadu

4 Października 2019, 18:00-21:00 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 79,00 zł -

Czy kolekcjonowanie i inwestowanie w dzieła sztuki się wyklucza? Czy kolekcjoner może być także inwestorem? Na te i inne pytania odpowie podczas 1 Wieczoru Kolekcjonerskiego w Galerii Xanadu Agnieszka Gniotek - marchand rynku sztuki, krytyk oraz kurator wystaw i aukcji, właścicielka Galerii Xanadu.

Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowaniach sztuką, przede wszystkim współczesną. Zarówno dla tych, którzy planują zakup pierwszego dzieła sztuki, które ma wzbogacić ich wnętrze domowe lub firmowe, jak i dla tych, którzy posiadają już mniejsze lub większe zbiory, a także przemyślane kolekcje.

Wiele ciekawych informacji i porad wyniosą ze spotkania także osoby, które rozważają inwestowanie w sztukę pod kontem bezpiecznego lokowania nadwyżki kapitału lub zabezpieczenia emerytalnego.

Poruszane podczas spotkania tematy dotyczyć będą m.in. takich zagadnień jak: jak wygląda rynek sztuki w Polsce; z czego wynika pozycja rynkowa artysty i jego dzieł; z czego wynika cena dzieła sztuki; czym jest kolekcja; jak mądrze inwestować na rynku sztuki; czy inwestowanie w dzieła sztuki młodych artystów jest opłacalne.

Kluczowym pytaniem spotkania będzie to postawione w tytule: czy kolekcjonowanie dzieł sztuki i inwestowanie na rynku sztuki można połączyć.

Spotkanie rozpoczyna cykl comiesięcznych szkoleń na temat sztuki, kolekcjonowania, rynku sztuki i inwestowania w sztukę, które prowadzone będę w Xanadu.

Agenda spotkania:

18.00-18.15 Inauguracja spotkania przy filiżance kawy

18.15-18.30 Przedstawienie prowadzącej i uczestników spotkania

18.30-20.00 Wykład na temat kolekcjonowania i inwestowania w sztukę współczesną prowadzony przez Agnieszkę Gniotek

20.00-21.00 Pytania uczestników, praktyczne porady i swobodna dyskusja 

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Warszawa