To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zaproszenie
już niedostępne -

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zaprasza pracowników rybnickich instytucji, urzędów, szkół, mediów, działaczy organizacji pozarządowych, lekarzy na prelekcję destygmatyzacyjną na temat chorób psychicznych. Odbędzie się ona w ramach projektu "Punkt informacyjno-doradczy dla osób niepełnosprawnych i ich otoczenia" współfinansowanego przez Miasto Rybnik.

Celem prelekcji jest wzrost świadomości uczestników na temat zaburzeń i chorób psychicznych, zmniejszenie lęku przed kontaktem z osobami chorującymi psychicznie, zmniejszenie stygmatyzacji osób doświadczających kryzysów psychicznych. Zajęcia poprowadzą Agnieszka Ejsmont, przedstawicielka Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP, laureatka konkursu "Człowiek bez barier" i Barbara Stachura, psycholog, trener pracy. W programie m.in.: podstawowe informacje o zaburzeniach psychicznych, historia choroby, co pomaga w walce z chorobą psychiczną, codzienne życie osoby po kryzysie. Uczestnicy będą też mogli zadawać pytania.

Prelekcja odbędzie się w czwartek 29 października w formie zdalnej na platformie Zoom w godz. 10.00-12.00. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który otworzy się po kliknięciu przycisku "Zapisz się". Link do prelekcji zostanie wysłany na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

Osoba do kontaktu:
Hanna Pasterny
e-mail: hanna.pasterny@cris.org.pl
tel. 503 074 783

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Rybnik