To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie: Dialogi z przyszłością | Joanna Murzyn, Marcin Maciejewski (Ergodesign)
już niedostępne -

Spotkanie: Dialogi z przyszłością | Dotknij mnie na odległość. Jeśli potrafisz

Przed nami kolejne wydarzenie z cyklu Dialogi z przyszłością. Rzeczywistość cyfrowa coraz mocniej przedziera się przez granice, które wytyczyła jej nasza wyobraźnia i manifestuje swoją obecność w przestrzeni fizycznej, tkance społecznej, a także naszych odczuciach i emocjach. Jak zmienia się dziś percepcja oraz doświadczanie codzienności za pomocą zmysłów?

Zapraszamy do PPNT Gdynia na spotkanie, podczas którego Joanna Murzyn (Instytut Ekologii Cyfrowej) porozmawia z Marcinem Maciejewskim (Ergodesign) o możliwych sposobach postrzegania oraz odczuwania świata w przenikającej się przestrzeni realnej i wirtualnej. Firmy technologiczne na zmianę z futurystami zarysowują przed nami wizje przyszłości, w której po kolei każdy obszar naszego ciała i poszczególnych zmysłów poddany zostaje digitalizacji. Czy to jedyny możliwy scenariusz? A może w nadmiernej euforii i wierze w niezawodność technologii powoli zatracamy to, co jest w nas najbardziej ludzkie. O tym między innymi będą rozmawiać nasi goście. 

prowadzenie: Joanna Murzyn
gość: Marcin Maciejewski (Ergodesign) 
kiedy? 8.12.2022, godz. 18:00
gdzie? PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, bud. III, sala kinowa 

organizatorzy: Gdynia | PPNT Gdynia | Centrum Designu | Gdynia Design Days


Joanna Murzyn - Propagatorka filozofii Ekologii Cyfrowej i działań na rzecz zmniejszenia negatywnego wpływu rozwoju środowiska technologicznego na środowisko naturalne oraz człowieka. Technologiczna aktywistka, promotorka cyrkularnego i niskoemisyjnego projektowania cyfrowego, zorientowanego na zasoby naturalne oraz dobrostan istot ludzkich i nieludzkich.

Marcin Maciejewski - Future(s) Strategist w Ergodesign, firmie projektowo-doradczej. Prowadzi strategiczne projekty badawczo-rozwojowe dla produktów i usług przyszłości. W swojej pracy wykorzystuje badania (design research) oraz trendy, siły i czynniki zmian (mega, makro, mikro) w celu identyfikowania szans i materializacji dalekosiężnych innowacji. Pracował jako Foresight Leader w Inkubatorze Technologicznym Deutsche Telecom. Jest realizatorem badań nad "Cyfrową bliskością / Digital Proximity. Technologia zacierająca granice pomiędzy pięcioma zmysłami." Od lat związany z dziedzinami przemysłu kreatywnego. Prowadził zajęcie na Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytecie Ekonomicznym, Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, SWPS Uniwersytecie Humanistycznym w Warszawie oraz wykłady monograficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Form Przemysłowych), SWPS School of Ideas: Projektowanie Innowacji. Jest absolwentem pierwszej edycji studiów podyplomowych "Trendwatching & Future Studies" na WH AGH w Krakowie, gdzie od 2022/23 będzie prowadził zajęcia z zakresu praktyk pracy z przyszłością. Fascynat zmian na świecie przez pryzmat ludzkiej natury: zachowań, nastrojów, myśli, emocji i wyobraźni.

więcej informacji na: www.gdyniadesigndays.eu

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia