To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Warsztaty | Podstawy budowania wartościowej kolekcji współczesnego designu
już niedostępne -

Warsztaty | Podstawy budowania wartościowej kolekcji współczesnego designu

Już 18 października (środa) o godz. 17:00 zapraszamy na dwugodzinne warsztaty z Beatą Bochińską, skierowane do początkujących i średniozaawansowanych kolekcjonerów oraz miłośników designu. 

Działania obejmą wspólne pogłębianie umiejętności w zakresie rozróżniania dobrze zaprojektowanych przedmiotów, ich interpretacji stylistycznej i wartościowania. Warsztaty odbędą się w oparciu o konkretne, udostępnione obiekty pochodzące z kolekcji Fundacji Bochińskich, które posłużą jako przykłady dla ćwiczeń i pozwolą na zderzenie z konkretnymi wyzwaniami przyszłych lub obecnych kolekcjonerów designu. Warsztaty poszerzone zostaną o oprowadzenie po wystawie obiektów w studio Fundacji Bochińskich oraz szkolenie z zakresu korzystania z cyfrowego serwisu "Dizajn na wynos" oraz obsługi cyfrowego katalogu Art Galeria.

prowadzenie: Beata Bochińska (Fundacja Bochińskich)
gościni: Urszula Zalewska
kiedy? 18.10.2023, godz. 17:00
gdzie? PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, bud. IV, parter, sala F0.02 

organizatorzy: Gdynia | PPNT Gdynia | Centrum Designu | Gdynia Design Days | Fundacja Bochińskich 


Beata Bochińska - fundatorka i prezeska Fundacji Bochińskich. Historyczka sztuki, stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, specjalistka zarządzania designem i rozwojem nowego produktu, prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w latach 2006-2011. Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem stylistycznych profili klienta. Autorka bestsellerowego poradnika dla kolekcjonerów: Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową, a także kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Felietonistka Vogue Polska, kuratorka festiwali i wystaw, jurorka konkursów projektowania produktów, usług i design management o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydney, Lizbona, Kair, Warszawa) w dziedzinach: design, digital media i software design.

Urszula Zalewska - kolekcjonerka porcelany ćmielowskiej, mieszkanka Gdyni, aktywistka społeczna w obszarze upowszechniania kultury, była załogantka "Stefan Batory".

więcej informacji na: www.gdyniadesigndays.eu

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia