To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie z polskim designem vol. 2 | Beata Bochińska, Grynasz Studio
już niedostępne -

Spotkanie z polskim designem vol. 2 | Pieniądze versus idee, czyli jak przekonać klienta do zrównoważonego projektu 

Już 30 listopada zapraszamy do sali kinowej PPNT Gdynia, gdzie Beata Bochińska i Grynasz Studio porozmawiają o praktycznej stronie i konkretnych rozwiązaniach etycznego projektowania.

Idea zrównoważonego rozwoju, powtarzana przez projektantów jak mantra, brzmi nie tylko sexy, ale jest również istotą rozwoju współczesnego biznesu. Problem w tym, że większość firm zlecających projekty nie chce wyższych kosztów wdrożeń produktów. W świecie nadmiaru produktów na rynku każdy procent marży się liczy. Jak zatem radzą sobie z tym dylematem projektanci, którzy chcą projektować etycznie? Czy mają inne narzędzia niż perswazja? Tego dowiemy się już niebawem podczas naszego spotkania. 


prowadzenie: Beata Bochińska (Fundacja Bochińskich)
goście: Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz (Grynasz Studio) 
kiedy? 30.11.2023, godz. 17:00
gdzie? PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, bud. III, sala kinowa 

organizatorzy: Gdynia | PPNT Gdynia | Centrum Designu | Gdynia Design Days | Fundacja Bochińskich 

partnerzy medialni: Prestiż Magazyn Trójmiejski, trojmiasto.pl


Beata Bochińska - fundatorka i prezeska Fundacji Bochińskich. Historyczka sztuki, stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, specjalistka zarządzania designem i rozwojem nowego produktu, prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w latach 2006-2011. Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem stylistycznych profili klienta. Autorka bestsellerowego poradnika dla kolekcjonerów: Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową, a także kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Felietonistka Vogue Polska, kuratorka festiwali i wystaw, jurorka konkursów projektowania produktów, usług i design management o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydney, Lizbona, Kair, Warszawa) w dziedzinach: design, digital media i software design.

Grynasz Studio - multidyscyplinarny zespół projektantów tworzony przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza, specjalizujący się w projektowaniu mebli, produktu oraz wspieraniu firm w tworzeniu strategii wzorniczych. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w międzynarodowych konkursach projektowych, eksperymentujący z nowymi materiałami i technologiami, chętnie sięga do polskiego rzemiosła i tradycji. Ważny jest dla nich aspekt ochrony środowiska i zrównoważonego designu. Projekty Grynasz Studio można było zobaczyć na wielu polskich i światowych wystawach, m.in. podczas Milan Design Week, Maison Object, London Design Fair, Warsaw Home czy Tokyo Design Week. Od 2016 roku Marta i Dawid prowadzą również autorską markę Zaczyn, której projekty są m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Grynasz Studio ma na swoim koncie realizacje dla wielu firm i organizacji m.in. Bizzarto, Cosentino, MUJI, OKA Büromöbel, VOX, Devo, Kaspa, Fundacja Bochińskich, Łódź Design Festival, Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

więcej informacji na: www.gdyniadesigndays.eu

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia