To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Dlaczego lepiej subskrybować niż mieć? Subskrypcja jako model biznesowy dla Twojej firmy. Wieczór z Nota Bene - Subskrypcja jako model biznesowy

Dlaczego lepiej subskrybować niż mieć? Subskrypcja jako model biznesowy dla Twojej firmy.

już niedostępne 250,00 zł -

Serdecznie zapraszamy na Wieczór z NotaBene, który odbędzie się 3.06.2022 o 18:00 w Rest.Baczewskich (ul.Szucha 17/19)

TEMAT: Dlaczego lepiej subskrybować niż mieć? Subskrypcja jako model biznesowy dla Twojej firmy 

GOŚCIE: Mariusz Szałagan, Robert Mikulski - WeSub

Ekonomia subskrypcyjna staje się co raz bardziej znana i popularna w Polsce, a tym bardziej na świecie. Poza rozwiązaniami cyfrowymi takimi jak Netflix, Spotify czy HubSpot, co raz częściej model subskrypcyjny implementowany jest w bardziej tradycyjnych biznesach takich jak gastronomia, transport czy nieruchomości. Zarówno jako konsument końcowy, jak i firma każdy z nas co miesiąc płaci za kilka, a czasami kilkanaście różnego rodzaju subskrypcji. Pytanie jednak co realnie ten model biznesowy ma do zaoferowania?

Od strony subskrybenta po pierwsze to większa elastyczność finansowa, zamiast blokować cash na zakup, mamy stały, przewidywalny koszt. Po drugie to pewność, że po zakończeniu użytkowania ktoś odbierze "produkt" i nie będzie trzeba poszukiwać kupca lub samodzielnie zajmować się utylizacją. Nie bez znaczenia jest też ekologia - "produkty" dostępne w subskrypcji po jej zakończeniu zazwyczaj są odnawiane i trafiają do dalszego obiegu zamiast leżeć nieużywane. W przypadku usług model ten daje jeszcze więcej korzyści - płacąc stałą składkę otrzymujesz dostęp do sprawdzonej jakości obsługi, korzystasz z niej usługi ustalony okres czasu z możliwością szybkiego wstrzymania czy zakończenia, nie musisz za każdym razem szukać nowego dostawcę, negocjować warunki i bawić się w formalności.

Ze strony biznesu, rozwój ekonomii subskrypcyjnej stanowi szansę do rozwoju Twojej oferty. Firmy z kolejnych branż wprowadzają tego typu produkty na rynek. W formie subskrypcji można zaoferować niemalże każdy produkt czy usługę. Wystarczy dobrać odpowiedni model działania. Subskrypcje stanowią odpowiedź również na zmorę wielu firm - ciągłe zmiany prawne i podatkowe. Wobec nowych regulacji model subskrypcyjny staje się jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem niż dotąd. W jaki sposób?

O tym i innych aspektach subskrypcji odpowiedzą podczas naszego kolejnego spotkania eksperci z firmy WeSub: Mariusz Szałagan (ekspert rozwiązań subskrypcyjnych, partner zarządzający Grupy WeSub) oraz Robert Mikulski (doradca zarządu WeSub, partner zarządzający w Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy). Trochę historii biznesu, własnych doświadczeń ekspertów, fuck-upów i porażek, a także case study prosperującej firmy, która wdrożyła subskrypcyjny model w polskich realiach w nieoczywistej branży.
Spotkanie odbędzie się w piątek 3 czerwca o godz. 18:00 w Rest.Baczewskich (al. J. Ch. Szucha 17/19, 00-582 Warszawa).

Cena biletu - 250 zł (cena zawiera kolacje i lampkę wina). Udział w wydarzeniu dla rezydentów klubu jest bezpłatny.


Mariusz Szałagan - ekspert w zakresie produktów finansowych, consultingu biznesowego oraz rozwoju produktów innowacyjnych. Od 1995 roku związany jest z branżą finansów, gdzie współpracował z czołowymi instytucjami w zakresie rozwoju nowych produktów, kanałów sprzedaży oraz rynków. Współpracował m.in. z Cuprum Bank S.A., Bankiem Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych - BISE S.A. czy DnB NORD Poland. W latach 2009 - 2017 związany był ze spółką zależną Grupy PKO BP - PKO Leasing S.A., gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego. Mając unikatową możliwość poznania potrzeb przedsiębiorców reprezentujących każdy sektor rynku oraz skalę biznesu, zrozumiał, że dotychczasowe formy produktów finansowych są zbyt ograniczone w stosunku do wyzwań gospodarki przyszłości. Od 2018 roku współtworzy i rozwija szereg spółek, które dostarczają gotowe produkty i modele subskrypcyjne partnerom zewnętrznym. Zapewniają one dostęp do nowej, elastycznej metody finansowania środków stałych dla sektora przedsiębiorstw. W 2021 roku stał się jednym z partnerów zarządzających Grupy WeSub, pierwszego w Polsce hub'u consultingowego, wyspecjalizowanego w doradztwie na rzecz transformacji przedsiębiorstw do gospodarki Subskrypcyjnej.

Robert Mikulski - ekspert z zakresu prawnych aspektów sharing, subscribtion & circular economy, startupów (fintech) oraz rozwiązań i regulacji prawnych w zakresie inwestycji infrastrukturalnych oraz energetycznych a w szczególności w OZE i wodór. Radca prawny, od 21 lat Partner Zarządzający w Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy. Doradca Zarządu WeSub, Członek Zarządu BioForum, partner Arboretum, członek Warszawskiego Klubu Rotariańskiego. Aktywnie uczestniczy w projektach dotyczących rozwoju energetyki, jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Polski Wodór. Doświadczenie zdobywał także w Rządowym Centrum Legislacji, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędzie Rady Ministrów i Ministerstwie Finansów i wielu podmiotach gospodarczych działających w Polsce, w tym w zarządach i radach nadzorczych spółek. Jest współautorem wielu aktów prawnych, a także autorem licznych publikacji w gazetach i serwisach branżowych. Jego unikalne podejście do prowadzenia biznesu oparte jest na relacjach i "human touch".

Zobacz również:

szkolenia