To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  wejściówka
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

W dniach 25-27 września 2020 zapraszamy na drugą edycję festiwalowych spotkań z literaturą non-fiction "OKOlice Literatury". Tematem przewodnim tej odsłony są granice i pogranicza.

Spotkanie autorskie z Pawłem Smoleńskim odbędzie się 27 września o godz. 14.00 w ProMediach. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Paweł Smoleński

Dziennikarz, reporter i pisarz. Urodzony - 1959. Współpracował z pismami drugiego obiegu. Używał pseudonimu Tomasz Jerz. W 1989 został dziennikarzem "Gazety Wyborczej". Autor kilku książek o tematyce politologicznej, m.in. "Pokolenie kryzysu", "Salon patriotów" "Pochówek dla rezuna" (w 2003 roku otrzymał za nią Nagrodę Pojednania Polsko-Ukraińskiego) czy "Irak. Piekło w raju" (laureat Nagrody im. Kurta Schorka za teksty poświęcone Irakowi). Napisał także zbiór reportaży i esejów "Izrael już nie frunie", za który otrzymał w 2006 roku Nagrodę im. Beaty Pawlak. W 2012 nakładem Agory S.A. wydał "Balagan. Alfabet izraelski", subiektywny słownik-przewodnik po Izraelu. Mieszka w Warszawie. Ostatnie książki: "Królowe Mogadiszu" (2018), "Wnuki Jozuego" (2019).

W ciągu trzech dni festiwalowych (piątek-niedziela) zapraszamy do trzech filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, na wydarzenia ujęte w trzy bloki tematyczne. Zaplanowaliśmy spotkania autorskie z twórcami literatury faktu i panele dyskusyjne z udziałem autorów i ekspertów. Liczymy na aktywny udział publiczności w tych dyskusjach - także udział ONLINE. Ubiegłoroczny festiwal utwierdził nas w przekonaniu, że potrafią one być naprawdę zajmujące. Trzy spośród wydarzeń będą tłumaczone na język migowy. Na uczestników czekają też dwa wydarzenia towarzyszące: spacer tematyczny i spektakl teatru stolikowego. Dla dzieci przygotowaliśmy interaktywne spotkanie autorskie, warsztaty pisarskie, a dla młodszej młodzieży warsztaty literacko-graficzne.

W związku z obecną sytuacją, część naszych gości będzie z nami online, na wydarzenia będą obowiązują bezpłatne wejściówki, a na warsztaty zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego (maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odstępu). Regulamin wydarzenia będzie dostępny na miejscu.

UWAGA! Jeśli nie możesz uczestniczyć w wybranym wydarzeniu, poinformuj nas ([email protected], tel. 91 431 56 99, kom. 666 871 342), aby zwolnić miejsce.

Zapraszamy do czynnego udziału w Festiwalu - w spotkaniach, dyskusjach i wydarzeniach, z których bez wątpienia można wiele się dowiedzieć o otaczającym nas świecie. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej okoliceliteratury.pl. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Partner
Wydawnictwo Czarne

Patroni medialni
portal wSzczecinie.pl
portal SzczecinCzyta.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Szczecin