To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  wejściówka
już niedostępne -

W dniach 25-27 września 2020 zapraszamy na drugą edycję festiwalowych spotkań z literaturą non-fiction "OKOlice Literatury". Tematem przewodnim tej odsłony są granice i pogranicza.

Spektakl teatru stolikowego "Kim pani jest" w wykonaniu aktorek Teatru Współczesnego w Szczecinie, Ewy Sobczak i Ewy Sobiech, odbędzie się 27 września o godz. 18.00 w ProMediach. 

Ewa Sobczak

Absolwentka PWST w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1999 roku. Przedstawienia dyplomowe: "Fotel" na podstawie tekstów Moliera w reżyserii Marty Stebnickiej (spektakl muzyczny) oraz "Wesele u drobnomieszczan" Bertolta Brechta wyreżyserowane przez Tadeusza Bradeckiego (rola Panny Młodej). W 1999 roku zadebiutowała w szczecińskim Teatrze Współczesnym rolą Velvet w "Popcornie" Bena Eltona w reżyserii Anny Augustynowicz. Nagrody: Srebrna Ostroga - nagroda Towarzystwa Przyjaciół Szczecina dla wyróżniającego się młodego artysty teatru (2002); Bursztynowy Pierścień za rolę Mary w "Zwiastowaniu" Claudela (2003). Najnowsze przedstawienia z udziałem Ewy Sobczak to: "Czarownice z Salem" (reż. Adam Orzechowski, premiera: 26 maja 2019; Rebecca Nurse) i "Lepsze lasy" (reż. Tomasz Kaczorowski, prapremiera: 9 marca 2019; Matka Wilczyca/Franka/Masza).

Ewa Sobiech

Początek jej pracy artystycznej przypada na 1978 rok. Egzamin eksternistyczny aktora dramatycznego zdała w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, w którym pracowała do 1987 roku. Od 1996 roku pracuje w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, gdzie zadebiutowała rolą Pani Robak w spektaklu "Moja wątroba jest bez sensu albo zagłada ludu" w reżyserii Anny Augustynowicz. Grała w: "Kaspar Hauser", reż. Jakub Skrzywanek (2019) - Profesor Daumer; "Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi", reż. Natalia Sołtysik (2019) - Drzewo; "Fanny i Alexander", reż. Justyna Celeda (2018) - Panna Ester i inne. Nagrody: XXXVI Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form "Kontrapunkt" (2001); nagroda za rolę Ingi w spektaklu "Da Vinci miał rację"; Kaliskie Spotkania Teatralne 2005: wyróżnienie za rolę Serafiny Iljicznej w spektaklu "Samobójca" w reż. Anny Augustynowicz.

W ciągu trzech dni festiwalowych (piątek-niedziela) zapraszamy do trzech filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, na wydarzenia ujęte w trzy bloki tematyczne. Zaplanowaliśmy spotkania autorskie z twórcami literatury faktu i panele dyskusyjne z udziałem autorów i ekspertów. Liczymy na aktywny udział publiczności w tych dyskusjach - także udział ONLINE. Ubiegłoroczny festiwal utwierdził nas w przekonaniu, że potrafią one być naprawdę zajmujące. Trzy spośród wydarzeń będą tłumaczone na język migowy. Na uczestników czekają też dwa wydarzenia towarzyszące: spacer tematyczny i spektakl teatru stolikowego. Dla dzieci przygotowaliśmy interaktywne spotkanie autorskie, warsztaty pisarskie, a dla młodszej młodzieży warsztaty literacko-graficzne.

W związku z obecną sytuacją, część naszych gości będzie z nami online, na wydarzenia będą obowiązują bezpłatne wejściówki, a na warsztaty zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego (maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odstępu). Regulamin wydarzenia będzie dostępny na miejscu.

UWAGA! Jeśli nie możesz uczestniczyć w wybranym wydarzeniu, poinformuj nas (promocja@mbp.szczecin.pl, tel. 91 431 56 99, kom. 666 871 342), aby zwolnić miejsce.

Zapraszamy do czynnego udziału w Festiwalu - w spotkaniach, dyskusjach i wydarzeniach, z których bez wątpienia można wiele się dowiedzieć o otaczającym nas świecie. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej okoliceliteratury.pl. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Partner
Wydawnictwo Czarne

Patroni medialni
portal wSzczecinie.pl
portal SzczecinCzyta.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Szczecin