To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka
już niedostępne -

Oprowadzania z przewodnikiem w Galerii MCK

Po ponad roku nieobecności powracają weekendowe oprowadzania z przewodnikiem. Proponujemy cztery terminy zwiedzania wystawy Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna fotografia niemiecka i polskie tropy, które odbywają się w języku polskim, od piątku do niedzieli. Aby wziąć udział w zwiedzaniu z przewodnikiem, należy pobrać wejściówkę na wybrany termin, a następnie na jej podstawie zakupić bilet w kasie Galerii MCK.

Wejściówka gwarantuje możliwość wzięcia udziału do godz. 11.50. Prosimy o punktualne przybycie.

Harmonogram oprowadzań dostępny na stronie www.mck.krakow.pl

Istnieje również możliwość zamówienia oprowadzania w innym terminie oraz w języku angielskim, ukraińskim lub rosyjskim. Więcej informacji: warsztaty@mck.krakow.pl


O wystawie:

Wystawa Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna fotografia niemiecka i polskie tropy to z jednej strony opowieść o usilnym pragnieniu normalności i złotych latach dwudziestych XX wieku pozwalających odetchnąć od wojennego koszmaru, z drugiej - o społeczeństwie pokonanych, doświadczeniu kryzysu ekonomicznego, o narastających napięciach, które wyniosły Adolfa Hitlera na szczyt władzy. Dopełnieniem jest polska fotografia tego czasu, która wchodząc w dialog z niemieckimi przykładami, daje impuls do porównań, eksponowania różnic i podobieństw związanych z polityczno‐społecznym doświadczeniem tamtych lat, jak i poszukiwaniami nowego języka fotografii. Wystawa nie tylko przybliża kontekst kulturowy międzywojnia, ale jest jednocześnie opowieścią o fotografii w jej różnych wymiarach: artystycznej, eksperymentalnej, ale też skupionej na "tu i teraz" - reportażowej, dokumentalnej, reklamowej czy modowej.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Kraków