WEEKENDOWE SPOTKANIE Z MINDFULNESS

14 Października 2023, 10:00 (Sobota) - 15 Października 2023, 17:30 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Weekendowe spotkanie z MINDFULNESS
już niedostępne -

O kursie:

Kurs zawiera wykłady na temat historii i podstawowych założeń podejścia mindfulness, najnowszych badań potwierdzających dobroczynny wpływ uważności oraz uważności w romantycznych związkach. Podczas kursu poznasz różne techniki mindfulness: praktykę formalną (medytacja) oraz praktyki nieformalne polegające na rozwijaniu uważności w codziennych czynnościach (np. uważne mycie się).

Kurs wprowadza do podstawowych ćwiczeń rozwijających uważność (np.: uważne jedzenie, uważnych oddech, skanowanie ciała, uważny ruch, podpora uważności). Po ćwiczeniach medytacyjnych zaplanowano pracę w parach lub mniejszych grupach, podczas której omawiane będą doświadczenie medytacyjne.

Kameralna grupa (maksymalnie 15 osób) oraz nowoczesna sala zapewni Ci dogodne warunki do rozpoczęcia przygody z uważnym życiem. Wystarczy, że przyjdziesz w wygodnym ubraniu, usiądziesz i wspólnie z innymi zaczniesz praktykę. Po ukończeniu kursu otrzymasz imienny certyfikat uczestnictwa.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs skierowany jest dla osób początkujących, nie jest wymagane posiadanie doświadczenia w praktyce mindfulness, natomiast dla osób mających doświadczenie medytacyjne może stanowić pogłębienie praktyki.

Korzyści dla Uczestnika:

Na kursie dowiesz się o pochodzeniu i podstawowych założeniach podejścia mindfulness. Poznasz odpowiedzi na pytanie jak funkcjonuje nasz umysł, sposoby na łagodzenie szeroko pojętego stresu - rodzinnego, relacyjnego, zawodowego czy zdrowotnego.

Dzięki udziałowi w kursie:

  • poznasz podstawowe koncepcje i praktyki mindfulness
  • zredukujesz stres za pomocą technik mindfulness
  • doświadczysz na czym polega działanie "na autopilocie" i jak sobie z nim radzić
  • rozwiniesz zdolność zauważania i rozumienia emocji, które Ci towarzyszą, a dzięki temu zyskasz większą umiejętność zarządzania emocjami
  • pogłębisz zdolność do zauważania pięknych momentów i drobiazgów, które przekładają się na poczucie szczęścia i zadowolenia z życia

Termin:

14 - 15 października 2023 r. (sobota - niedziela), godz. 10.00 - 17.30

Czas trwania:

sobota 5 godzin, niedziela 5 godzin, łącznie 10 godzin

Program spotkań:

Sobota
10:00 - Rozpoczęcie, powitanie Uczestników (Sala wykładowa)
10:30 - Wykład: Historia i podstawowe założenia praktyk mindfulness (Sala wykładowa)
12:00 - Przerwa kawowa (organizator zapewnia poczęstunek)
12:30 - Wprowadzenie do medytacji (Sala medytacyjna)
13:30 - Przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie)
15:00 - Kontynuacja praktyki medytacyjnej (Sala medytacyjna)
16:00 - Przerwa kawowa (organizator zapewnia poczęstunek)
16:30 - Kontynuacja praktyki medytacyjnej (Sala medytacyjna)
17:30 - Zakończenie

Niedziela
10:00 - Rozpoczęcie, uważny ruch (Sala wykładowa)
10:30 - Wykład: Mindfulness w romantycznych relacjach (Sala wykładowa)
12:00 - Przerwa kawowa (organizator zapewnia poczęstunek)
12:30 - Kontynuacja praktyki medytacyjnej (Sala medytacyjna)
13:30 - Przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie)
15:00 - Kontynuacja praktyki medytacyjnej (Sala medytacyjna)
16:00 - Przerwa kawowa (organizator zapewnia poczęstunek)
16:30 - Kontynuacja praktyki medytacyjnej (Sala medytacyjna)
17:30 - Zakończenie

Miejsce spotkań:

Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, sala 420A (jest to specjalnie wyposażona sala medytacyjna).

Prowadząca kurs:

Kurs poprowadzi Dagna Kocur, która jest doktorem psychologii, zatrudnionym jako adiunkt w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Główne tematy badawcze, które podejmuje skupiają się wokół psychologii społecznej, okazywania uczuć w związku romantycznym oraz uważności (mindfulness) i współczucia wobec samego siebie (self-compassion).

Dagna ukończyła cztery roczne kursy w różnych szkołach psychoterapeutycznych. Od 2018 kształci się w zakresie medytacji mindfulness. Ukończyła roczne szkolenie w UNITI School (Umysł, Nauka i Terapia Integralnie) o profilu Mindfulness. W 2022 r. ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS, pn.: Uważność (mindfulness) i Współczucie. W tym samym roku ukończyła 2 letni kurs nauczycielski MBLC (Mindfulness Based Living Course) prowadzony przez Mindfulness Association Polska i uzyskała certyfikat gotowości do nauczania MBLC. Regularnie superwizuje się w Mindfulness Association Polskajest, które jest rekomendowaną przez UK Network for Mindfulness-Based Teacher Training Organisations Organizacją szkolącą nauczycieli uważności.

Na Uniwersytecie Śląskim prowadzi badania, zajęcia dydaktyczne, a także medytacje uważności. Stara się włączać podejście oparte na uważności zarówno w pracy zawodowej jak i życiu codziennym. Prywatnie jej pasją są storczyki i inne rośliny domowe.

Koszt kursu: 500,00 zł brutto za osobę. 
UWAGA! Jeżeli jesteś pracownikiem lub studentem Uniwersytetu Śląskiego otrzymasz specjalną zniżkę na kurs w wysokości 20%. RABAT TYLKO DLA TRZECH PIERSZYCH ZGŁOSZEŃ!

Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj z podjęciem decyzji.

Zapisz się już TERAZ!

Informacje organizacyjne:

Zachęcamy do zabrania ze sobą wygodnych ubrań, na miejscu jest możliwość przebrania się. Podczas medytacji nie ma konieczności siedzenia w pozycji lotosu, można siedzieć na krześle lub na poduszce - wystarczy wyprostowana, wygodna postawa. Część ćwiczeń wykonujemy leżąc, a część to bardzo delikatny ruch.

Warunki uczestnictwa:

Ostatecznym potwierdzeniem zapisu i rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty. Do każdego uczestnika po rejestracji wyślemy wiadomość e-mail z fakturą proforma, na podstawie której będzie możliwość dokonania wpłaty. Wpłatę należy uiścić przed rozpoczęciem kursu.

W sytuacji gdy na szkolenie zapisze się mniej niż 10 osób, Organizator zastrzega możliwość odwołania kursu lub zaproponowania nowego terminu. W takim przypadku Uczestnik zostanie o tym powiadomiony niezwłocznie drogą telefoniczną lub mailową.

Rezygnacja z kursu i zwrot całości wpłaconej kwoty jest możliwy na 7 dni przed datą rozpoczęcia kursu. W przypadku nieobecności w dniu rozpoczęcia szkolenia opłata nie podlega zwrotowi.

Jeśli masz pytania, napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: 517 368 234.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Katowice