To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spacerem po Nowej Hucie z Kids in Kraków
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Wawel już dawno Wam się opatrzył, a z Sukiennic i Barbakanu wieje tylko nudą? Ruszajmy więc dziarsko przed siebie, by poznać Nową Hutę, zwaną niekiedy "młodszą siostrą Krakowa"! Podczas spaceru, który odbędzie się 25 lipca, poznamy historię tej wyjątkowej dzielnicy i związane z nią ciekawostki. Czy wiecie, że nowohuckie centrum przypomina z lotu ptaka wachlarz? Na wycieczkę zaprasza portal Kids in Kraków, którego wydawcą jest KBF.

Na dobry początek w punkcie na Zgody 7 mali podróżnicy poznają sympatyczną baśniową postać z Nowej Huty - Kotka Włodka. To właśnie jego śladem ruszymy w kierunku placu Centralnego, zaglądniemy na charakterystyczne dla dzielnicy podwórko, gdzie poznamy gry i zabawy nowohuckich dzieci sprzed lat. Usłyszymy historię jednego pomnika, który dawno, dawno temu stał w alei Róż i dowiemy się, dlaczego przezywany był przez mieszkańców Nowej Huty "King Kongiem"... Ciągle mało? Zaglądniemy na największą w naszym mieście łąkę, która jest domem dla wielu ciekawych roślin i owadów. A na zakończenie spaceru poszukamy wejścia do podziemnej Nowej Huty. Czy pod dzielnicą znajduje się drugie miasto? Tego dowiemy się już w czwartek 25 lipca!

Rekomendowany wiek dzieci: 6-12 lat

Czas trwania: ok. 2 godziny

Miejsce startu: przy punkcie InfoKraków na os. Zgody 7

Data i godzina startu: 25 lipca 2019 r., godzina: 12.00

Zakończenie: park Żeromskiego


Partnerem strategicznym spacerów jest PKO BANK POLSKI

Projekt Kids in Kraków wychodzi naprzeciw potrzebom kulturalnym dzieci - zarówno młodych mieszkańców Krakowa, jak i przebywających tu z rodzicami podczas krótszych i dłuższych pobytów turystycznych. To nowoczesna, bogata, pełna i wiarygodna baza organizowanych w Krakowie wydarzeń dla dzieci i miejsc przyjaznych rodzinie. Portal www.kidsinkrakow.pl zbiera nie tylko wydarzenia skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta, ale także pokazującego miejsca, które warto odwiedzić całą rodziną. W 2017 roku projekt rozszerzył swoją działalność wydając mapę rodzinną po Krakowie (nakład 100 tys rocznie), a potem także bezpłatny przewodnik dla dzieci po Krakowie (nakład 30 tys.) oraz organizując rodzinne spacery u stóp Wawelu. Obecnie projekt skupia się także na działalności upowszechniającej kulturę wśród dzieci oraz dostosowaniu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez KBF dla potrzeb rodzin z dziećmi, m.in. poprzez tworzenie strefy rodzinnej. Projekt pokazuje, że kultura w Krakowie jest przyjazna rodzinie!


UWAGA!!! Wejściówki na udział w spacerze obowiązują zarówno dla dzieci, jak i opiekunów.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Kraków