Ekonomiczna ekologia. Klub CSR-owców - 13.spotkanie

23 Lutego 2023, 13:00-14:30 (Czwartek)

zoom,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bilet dla Klubowicza
już niedostępne -

Czy zdarzyło się Wam jako CSR-owcom, że jesteście uważani za idealistów, wierzących w dobry i ekologiczny świat? I czy kiedykolwiek ktoś z osób decydujących o budżecie na Wasze projekty CSR-owe obciął go i powiedział: "tyle możemy, a na więcej nas nie stać, bo się po prostu nie opłaca?"
Jeśli odpowiedzi są twierdzące, to spotkanie jest dla Was - będziemy łączyć dwa słowa: EKOLOGIA i EKONOMIA i policzymy, ile możemy zaoszczędzić na zachowaniach ekologicznych.W czasie szalejącej inflacji, podwyżek cen - czasem powyżej inflacji, wysokich kosztów za energię elektryczną i za prowadzenie biznesu zajmiemy się takim praktykami, które dla naszego portfela będą łagodne.

Krótkie, ale inspiracyjne spotkanie w sprawdzonej formule klubowej.
Wstęp wolny, Konieczna rejestracja

Naszymi gośćmi będą:
mgr inż. Kornelia Cypryjańska-Perucka, nasza klubowiczka,
ekspertka ds. edukacji ekologicznej i społecznej odpowiedzialności biznesu, właścicielka Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu, pasjonatka ochrony środowiska, coach biznesu.
Agnieszka Jamrowska,
specjalistka ds projektów Gminy Czerwonak. Czerwonak otrzymał wyróżnienie na 7.Festiwalu 17 Celów w 2022 roku za film "Złap deszczówkę":

Alicja Pawłowska Piorun,
Expert - Sustainability, Centrum Eksperckie ESG Innowacje,ING Bank Śląski SA,

Od 2016 r. związana z sektorem energetycznym i transportowym. Ekspert Sustainability, w ING Banku Śląskim S.A. zajmuje się ESG i współpracą branżową oraz interesariuszami z obszaru zrównoważonego rozwoju.
Doktor nauk prawnych w zakresie prawa energetycznego, adwokat. Współtwórczyni ram prawnych polskiego sektora elektromobilności (2016-2019, Ministerstwo Energii) oraz ekspert Prezydencji COP24 (2019, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Klimatu). Pełniła także funkcję Zastępcy Kierownika Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy) oraz Kierownika Zakładu Zielonych Technologii Energetyczno-Klimatycznych tego ośrodka.
Autorka i współautorka licznych publikacji dotyczących elektromobilności, paliw alternatywnych w transporcie, ESG oraz podcastów.
W 2021 kampania ING pokazywała, że oba określenia mogą iść w parze np:

O Klubie CSR-owców
Klub powstał na początku 2021 roku. Klub adresowany jest do pracowników 3 sektorów, głównie specjalistów ds. odpowiedzialnego biznesu, ale też innych osób wykorzystujących w swojej pracy założenia zrównoważonego rozwoju.

O prowadzących
Joanna Skałuba - prezeska zarządu Fundacji CSR Res Severa. Pierwsze działania związane z CSR i zrównoważonym rozwojem podjęła w lipcu 2009 roku (podczas pracy w korporacji), co spowodowałopowołanie zespołu ds. społecznej odpowiedzialności w grupie kapitałowej. Uczestniczyła jako doradca CSR mogącą świadczyć usługi doradcze w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W 2018 r. za swoją pracę wolontariacką i upowszechnienie Agendy 2030 otrzymała nagrodę "Człowiek Wiedzy i doświadczenia" przyznawaną przez Koalicję Prezesi-Wolontariusze (obecnie Liderzy Pro Bono). W 2019 roku otrzymała nagrodę "Człowieka, który zmienia biznes" przyznawaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB).

Aldona Kłobska- wolontariuszka Fundacji CSR Res Severa, CSR spikerka, współtwórczyni i współproducentka Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów. Jest profesjonalną trenerką w biznesie, coachem, facylitatorką i konsultantką - łączenie tych ról i płynne przechodzenie pozwala jej wspierać organizację. Szczególnie specjalizuje się w rozwijaniu przywództwa, komunikacji oraz sprzedaży. Prowadzi firmę Lokomotywacja (www.lokomotywacja.pl), której głównym hasłem jest "polubisz poniedziałki". Współprowadzi pracownię rozwoju i terapii Proarche www.proarche.pl.

Zobacz również:

szkolenia