Women’s Power. O kobietach w Zrównoważonym Rozwoju

23 Listopada 2023, 12:00-13:30 (Czwartek)

ZOOM,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  wejściówka
już niedostępne -

Klub CSR-owców - 16.spotkanie

Kobiety mają siłę, kobiety są połową naszego społeczeństwa. I twarz społecznej odpowiedzialności ma ewidentnie kobiece rysy. Czy to unikalne doświadczenia i perspektywy kobiet powodują, że tak wiele z nich jest ekspertkami ds. CSR i ESG? W świetle ostatnich, październikowych wydarzeń można powiedzieć, że to kobiety zmieniają świat na lepsze. Właśnie dlatego najbliższe spotkanie poświęcimy kobietom.

23 listopada 2023 (czwartek), godzina 12.00
Krótkie, ale inspiracyjne spotkanie w sprawdzonej formule klubowej.

Wstęp wolny, Konieczna rejestracja. Link do platformy ZOOM prześlemy dzień przed wydarzeniem.

Nasz gość: Alina Pelka Fundatorka i Prezes Zarządu YORGHAS Foundation, polskiej organizacji pozarządowej - z siedzibą główną w Warszawie i zarejestrowanym oddziałem w Lilongwe, stolicy Malawi - działającej na rzecz zmniejszenia umieralności okołoporodowej w Afryce, poprawy opieki zdrowotnej nad matką i dzieckiem, walki z ubóstwem menstruacyjnym, wspieraniu edukacji najuboższych i wzmacnianiu pozycji społecznej kobiet i dziewcząt w krajach rozwijających się.       

Organizatorka, koordynatorka i uczestniczka projektów humanitarnych i rozwojowych w Tanzanii, Ugandzie, Nigerii, Gambii, Malawi i Sierra Leone. Uczestniczka i wystawca międzynarodowych wydarzeń trzeciego sektora (DIHAD w Dubaju, AIDEX w Brukseli, AID & TRADE w Londynie, World Humanitarian Summit w Stambule, Europejskie Dni Rozwoju).

Ambasador Dobrej Woli Global Goodwill Ambassadors Foundation (USA). Międzynarodowy Ambasador Pomocy Humanitarnej FAAVM (Federal Association for the Advancement of Visible Minorities) - Federalnego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mniejszości Etnicznych w Kanadzie. Członek Zespołu Międzynarodowych Doradców ARUDMO (African Rural Development Movement) - Organizacji Rozwoju Afrykańskich Obszarów Wiejskich w Ghanie.

Nagrody: "Women of the Year" za działalność dobroczynną w Afryce - International Runway Achievers and Recognition Awards 2020 w Dublinie. The International Peace Award 2020 (Międzynarodowa Nagroda Pokojowa) Institute of Peace and Development (INSPAD) oraz Books For Peace International Special Award organizacji FUNVIC (Fundacao Universitaria Vida Christa) Europe. "Humanitarian of the Year" - 2022 Voice Achievers Awards Ceremony w Banjul, stolicy Gambii.

Materiał inspiracyjny:

O Klubie CSR-owców

Klub powstałna początku 2021 roku. Klub adresowany jest do pracowników 3 sektorów, głównie specjalistów ds. odpowiedzialnego biznesu, ale też innych osób wykorzystujących w swojej pracy założenia zrównoważonego rozwoju.
O prowadzących

Joanna Skałuba - prezeska zarządu Fundacji CSR Res Severa. Pierwsze działania związane z CSR i zrównoważonym rozwojem podjęła w lipcu 2009 roku (podczas pracy w korporacji), co spowodowałopowołanie zespołu ds. społecznej odpowiedzialności w grupie kapitałowej. Uczestniczyła jako doradca CSR mogącą świadczyć usługi doradcze w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W 2018 r. za swoją pracę wolontariacką i upowszechnienie Agendy 2030 otrzymała nagrodę "Człowiek Wiedzy i doświadczenia" przyznawaną przez Koalicję Prezesi-Wolontariusze (obecnie Liderzy Pro Bono). W 2019 roku otrzymała nagrodę "Człowieka, który zmienia biznes" przyznawaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB).

Aldona Kłobska- wolontariuszka Fundacji CSR Res Severa, CSR spikerka, współtwórczyni i współproducentka Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów. Jest profesjonalną trenerką w biznesie, coachem, facylitatorką i konsultantką - łączenie tych ról i płynne przechodzenie pozwala jej wspierać organizację. Szczególnie specjalizuje się w rozwijaniu przywództwa, komunikacji oraz sprzedaży. Prowadzi firmę Lokomotywacja, której głównym hasłem jest "polubisz poniedziałki". Współprowadzi pracownię rozwoju i terapii Proarche www.proarche.pl.

Zobacz również:

szkolenia