4. spotkanie Klubu CSR. Porozmawiajmy o miejskim ogrodnictwie

29 Kwietnia 2021, 12:00-13:30 (Czwartek)

ZOOM,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet dla Klubowicza
już niedostępne 49,00 zł -

Serdecznie zapraszamy do udziału. Naszym ekspertem będzie Agnieszka Marianna Malinowska ze Stowarzyszenia Żywa Przyszłość. Stowarzyszenie jest laureatem zeszłorocznego konkursu w ramach Festiwalu 17 Celów.
Wg najnowszych danych 60% Polaków mieszka w miastach i liczba ta stale rośnie. Jest to zresztą ogólnoświatowa tendencja. Na 4. spotkaniu zastanowimy się o co chodzi w miejskim ogrodnictwie? Czy urban farming to szansa na własną, zdrowszą marchewkę czy element budowania wspólnoty? A może to chwila relaksu i odreagowania pracy w korporacji albo sposób na pozakomputerowy sposób pokazania dziecku otaczającego nas świata?

Kolejne spotkanie Klubu CSR poświęcimy miejskim uprawom i dobrym praktykom z tego zakresu. Pracujemy w klubowej formule: czas dla eksperta, czas pracy w grupach, przedstawienie Klubowicza i podsumowanie spotkania.

W małych grupkach zachęcimy do podzielenia się pomysłami na urban agriculture lub może corporate gardening lub MŚP farming?

Gość specjalny:
Agnieszka Marianna Malinowska - do Warszawy przyjechała ze Śląska na początku lat 90-tych (Architektura Krajobrazu na wydziale ogrodniczym SGGW). Przez wiele lat zajmowała się florystyką i sprzedażą roślin oraz propagowaniem wiedzy o właściwościach prozdrowotnych flory. Kształciła się też w Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej na kierunku Towaroznawstwo zielarskie oraz Zielarz fitoterapeuta. Ukończyła Szkołę Liderów Miast.

Swoją pasję do roślin rozwija od wczesnego dzieciństwa i wakacji na mazowieckiej wsi Lubochnia. Zna rośliny w kontekście ogrodniczym, florystycznym i fitoterapeutycznym. Obecnie współtworzy Stowarzyszenie Żywa Przyszłość gdzie realizuje projekty edukacyjne z zastosowania i wykorzystania otaczającej nas przyrody w celu poprawy jakości życia człowieka w poszanowaniu każdego istnienia.

O prowadzących:

Joanna Skałuba - prezes zarządu Fundacji CSR Res Severa (www.ressevera.pl), od 20 lat prowadzi działania związane z PR. Pierwsze działania związane z CSR i zrównoważonym rozwojem podjęła w lipcu 2009 roku (podczas pracy w korporacji), co spowodowało powołanie zespołu ds. społecznej odpowiedzialności w grupie kapitałowej. Uczestniczyła jako doradca CSR mogącą świadczyć usługi doradcze w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu dla małych i średnich przedsiębiorców w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W 2018 r. za swoją pracę wolontariacką i upowszechnienie Agendy 2030 otrzymała nagrodę "Człowiek Wiedzy i doświadczenia" przyznawaną przez Koalicję Prezesi-Wolontariusze (obecnie Liderzy Pro Bono). W 2019 roku otrzymała nagrodę "Człowieka, który zmienia biznes" przyznawaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). Pomysłodawca i producent Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów www.17celow.pl

Aldona Kłobska- wolontariusz Fundacji CSR Res Severa, CSR spiker, współtwórca i producent Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów. Jest profesjonalnym trenerem w biznesie, coachem, facylitatorem i konsultantem - łączenie tych ról i płynne przechodzenie pozwala jej wspierać organizację. Szczególnie specjalizuje się w rozwijaniu przywództwa, komunikacji oraz sprzedaży. Prowadzi firmę Lokomotywacja (www.lokomotywacja.pl), której głównym hasłem jest "polubisz poniedziałki". Współprowadzi pracownię rozwoju i terapii Proarche www.proarche.pl.

Zobacz również:

inne