Warsztaty translatorskie to praca na hasłach Loesje istniejących już w innych językach i kreatywny proces poszukiwania ich polskich odpowiedników. Podczas sesji powstaje kolejna seria plakatów Loesje, które udostępniane są w zasobach na www.loesje.org.
Warsztaty skłaniają do refleksji nad ograniczeniami języka i przekładu, wymową słów, jak również ich wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi.
➡️ Translatorsko pracujemy głównie w kierunku angielski-polski.
Osoby zapisane na wydarzenie otrzymają link do plakatów, które będą bazą do warsztatowych tłumaczeń.
➡️ Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki.
➡️ Liczba miejsc ograniczona.
➡️ Podczas wydarzenia obowiązuje używanie masek ochronnych.
Prosimy o rozważne korzystanie z wejściówek.
Jeśli nie masz pewności, że możesz przyjść, zaczekaj na warsztaty, na które na pewno masz czas.
W przypadku pobrania wejściówki na dwa wydarzenia Loesje i nie stawienia się na żadnym, stracisz możliwość udziału w kolejnych spotkaniach w tym roku.
Jeśli zgłosisz swoją nieobecność nie później niż dzień przed wydarzeniem (np. w piątek przed wydarzeniem w sobotę), rejestracja zostanie anulowana i nie będzie liczona do puli zgłoszeń.
➡️ Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Język polski jest przyjazny / merda ogonkami", który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawa.
➡️ Więcej o Loesje: www.loesje.pl
Uczestnictwo jest równoznaczne z akceptacją poniższych zasad:
➡️ 1. Uczestnicy i uczestniczki samodzielnie zaopatrują się w środki ochrony osobistej - maseczkę lub inną formę zakrycia nosa i ust - oraz noszą je w zamkniętej przestrzeni wydarzenia przez cały czas jego trwania.
➡️ 2. Uczestniczki i uczestnicy wyrażają zgodę na pomiar temperatury przez organizatorów przed wejściem do przestrzeni wydarzenia, a także na dokonanie dezynfekcji rąk.
➡️ 3. Uczestnicy i uczestniczki potwierdzają, że - według swojej najlepszej wiedzy - w dniu wydarzenia nie są osobami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 ani nie przebywają na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.
➡️ 4. W uzasadnionych przypadkach - uczestniczki i uczestnicy wyrażają zgodę na udostępnienie danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail) Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz służbom porządkowym.
✍️ Loesje
[luszje]
po polsku Lusia lub Luśka
To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję. Hasła podpisane jej imieniem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji, a także krytycznego, ale konstruktywnego spojrzenia.
Ich największy zbiór - w kilkudziesięciu językach - dostępny jest na www.loesje.org.
Polskie plakaty dostępne są w linku: www.bit.ly/LoesjePlakaty.