ALFABET GDAŃSKA (PL)

7 Października 2023, 10:00 (Sobota) - 15 Grudnia 2023, 13:20 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Alfabet Gdańska warsztaty PL
już niedostępne -

Zajęcia w listopadzie:

4.11 - godz. 10.00 - spacer szlakiem Heweliusza z Marianą Butchak, przewodniczką PTTK | Zapraszamy na zajęcia z rodzicami/opiekunami

18.11 - godz. 10.00 - warsztaty twórczego pisania z Barbarą Piórkowską, pisarką, poetką

25.11 - godz. 10.00 - spacer szlakiem Solidarności z Marianą Butchak, przewodniczką PTTK | Zapraszamy na zajęcia z rodzicami/opiekunami

Tematy spotkań grudniowych już wkrótce.


Podczas warsztatów, w ramach "Alfabetu Gdańska", uczestnicy będą malować, rysować, pisać wspólnie teksty inspirowane Gdańskiem a także poznawać miasto poprzez spacer z przewodnikiem.


Na zakończenie projektu odbędzie się wernisaż prezentujący szerszej publiczności opracowany przez uczestników projektu Alfabet Gdańska, połączony z występem artystycznym.

Następne zajęcia:
28.10 - godz. 10.00 - spotkanie z Barbarą Piórkowską, pisarką, poetką


O projekcie ALFABET GDAŃSKA.

W spotkaniach grupa dzieci i młodzieży polskiej oraz ukraińskiej przez trzy miesiące będzie pracować nad ułożeniem Alfabetu Gdańska. Uczestnicy stworzą teksty oraz narysują ilustrowaną historię do każdej litery ze słowa G-D-A-Ń-S-K. Program projektu składa się z 10 spotkań, podczas których odbędą się warsztaty oraz spotkania z artystami, a także zostaną zorganizowane wycieczki z przewodnikiem po Gdańsku. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z historią, literaturą, sztuką i architekturą Gdańska.

Podczas części warsztatowej, uczestnicy oprócz działań twórczych takich jak malowanie, rysowanie czy pisanie tekstów, będą uczestniczyli w zajęciach integracyjnych służących budowaniu i wzmacnianiu własnej tożsamości.

Na zakończenie projektu odbędzie się wernisaż prezentujący szerszej publiczności opracowany przez uczestników projektu Alfabet Gdańska.

Zajęcia będą się odbywały pod kierownictwem animatorów kultury w Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz przestrzeniach Gdańska, w każdą sobotę od 7 października do 9 grudnia 2023 w godz. 10:00 - 13:00. Wernisaż podsumowujący projekt zostanie zorganizowany 16 grudnia.


przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk