To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  65. Jubileusz Pawła Huelle
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na uroczysty jubileusz 65. urodzin Pawła Huellego, który odbędzie się 09.12.2022 o godzinie 18:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35).

Będzie to również okazja do świętowania 35. rocznicy ukazania się pierwszego wydania "Weisera Dawidka".

Rozmowę z Jubilatem poprowadzą Krzysztof Babicki (dyrektor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni ) oraz Jerzy Illg (redaktor naczelny Społecznego Instytutu Wydawniczego "Znak"). Uroczystość poprowadzi Agnieszka Michajłow.

Paweł Huelle (ur. 1957) - prozaik, poeta, dramaturg, autor scenariuszy i esejów. Absolwent Filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jako prozaik debiutował w 1987 roku, wydając "Weisera Dawidka" (ekranizacja w 2001 roku w reżyserii Wojciecha Marczewskiego). Autor powieści, m.in. "Mercedes Benz", "Ostatnia Wieczerza", zbiorów opowiadań, m.in. "Talita", dramatów, m.in. "Kursk", "Sarmacja" oraz książek poetyckich. Jego powieści zostały przełożone na kilkadziesiąt języków. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Paszportu "Polityki", Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od morza" za całokształt twórczości i Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska. Był dyrektorem gdańskiego ośrodka TVP. Obecnie pełni funkcję dramaturga w Teatrze Miejskim w Gdyni oraz redaktora naczelnego pisma "Bliza". Mieszka i tworzy w Gdańsku.

Wydarzenie organizowane jest przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku.

Zobacz również:

imprezy wydarzenia Gdańsk