Spacer z DyleMATem

7 Sierpnia 2023, 18:00 (Poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spacer z DyleMATem
już niedostępne -

DyleMAT to wyjątkowa, interaktywna propozycja Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. Rozgrywka prowadzi odbiorców po najstarszej części miasta, prezentując historyczne wydarzenia i życie dawnych mieszkańców w klimacie z pogranicza fantasy i thrillera. 

Bohaterką podcastu paragrafowego jest Nina Pietrzak, młoda dziewczyna, którą pod siedzibą NCK - Ratuszem Staromiejskim - spotykają nietypowe zdarzenia. Interaktywna forma, klimatyczna warstwa graficzna oraz rozwiązania zapożyczone ze świata gier są atutami tego alternatywnego sposobu zwiedzania miasta. Losy głównej bohaterki, a tym samym obszar rozgrywki zależy od decyzji gracza i jego dociekliwości. Dokonując wyborów w najdłuższej linii fabularnej, spacer ulicami starego miasta potrwać może nawet 1,5 godziny.

Już w sierpniu zaczniemy nowe historie w dwóch językach - polskim i angielskim. Kod QR, który przeniesie gracza w interaktywną rozrywkę, umieszczony zostanie na stałe na słupie ogłoszeniowym na ulicy Korzennej 33/35. Tam także spotkajmy się na wspólny spacer 7 sierpnia 2023 roku o godzinie 18:00. Warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia zwiedzania jest telefon z dostępem do Internetu.

Razem poznamy wyjątkową aplikację przybliżającą mieszkańcom oraz turystom gdańskie stare miasto. Mgła, historyczne wydarzenia, młoda dziewczyna i chłodna, długa noc…14 decyzji do podjęcia i 7 możliwych zakończeń. 


Więcej o DyleMACie: https://www.nck.org.pl/pl/dylemat

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk