To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna wejściówka
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

przedstawienie familijne (dla dzieci od 5 roku życia)

Bajka o słowach, to najnowszy spektakl Pijanej Sypialni. Tym razem nasze przedstawienie kierujemy do najmłodszych widzów. Wyróżnikiem wszystkich naszych przedstawień jest wielogłosowy śpiew i muzyka na żywo. Tych dwóch elementów nie zabraknie również w Bajce o słowach.

O czym jest przedstawienie? Poznajemy Lotkę, odważną dziewczynę, która podróżuje po najdalszych zakątkach kosmosu. Lotka postanawia pomóc swojej przyjaciółce Ewce, która hoduje w swoim ogródku… słowa. Niestety, Ewka nie zna znaczenia niektórych słów i dlatego nie wie, jak o nie dbać. Lotka wyrusza na odległe planety w poszukiwaniu tych odpowiedzi.

W trakcie swojej wyprawy Lotka spotka Olka, który nigdy nie miał prawdziwego przyjaciela, zmierzy się ze Smokiem Cmokiem, który nie potrafi ziać ogniem, pomoże Mewie, która nigdy nie widziała morza, spotka Bałwanka Kulisia, który boi się zupełnie roztopić.

Przedstawienie zawiera w sobie również elementy interakcji z najmłodszymi widzami. Każda i każdy będzie mógł włączyć się w pomoc niezwykłym bohaterom opowieści.

Bajka o słowach, to ciepła i pełna czułości opowieść o sile przyjaźni, marzeniach i pasji. To barwna i muzyczna historia, której przesłanie jest zarazem proste i niezwykle ważne: jeśli dbamy o słowa, jak o kwiaty, to one mogą zmieniać świat wokół nas na lepsze. Słowa mają magiczną moc…

Scenariusz, teksty piosenek, reżyseria: Sławomir Narloch
Muzyka: Daniel Zieliński
Scenografia: Aleksandra Gajek
Występuje: 5 aktorów i 3 muzyków (flet, skrzypce, kontrabas)

Czas trwania: 60 minut

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa