3QA: 61. Spotkanie

20 Czerwca 2023, 18:00-21:00 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  3QA 20.06.2023 GPNT
już niedostępne -

Cześć!

Już 20 czerwca (wtorek) o 18.00 widzimy się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Spotkanie w formie stacjonarnej. UWAGA INNA SALA! Budynek B, sala 002.

Agenda:

> 18.00 - 18.15 Przywitanie Uczestników
> 18.15 - 19.45  Prezentacje
> 19:45 - 21:00 Networking & Pizza

Piotr Dubiela (tujestbug.pl)

👤 Jestem absolwentem wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej. Od prawie 10 lat zajmuję się testowaniem oprogramowania, głównie interesuje mnie automatyzacja testów funkcjonalnych. Przez ten czas specjalizowałem się w testach aplikacji webowych, choć miałem też krótki epizod testowania aplikacji desktopowej. Testy piszę w Javie, korzystając głównie z bibliotek Selenium, restAssured oraz jako uzupełnienia testNG, jUnit i cucumber. Poza pracą testera zajmuję się szerzeniem wiedzy o podstawach programowania oraz testowaniu w postaci dedykowanych szkoleń narzędziowych oraz prowadzeniem wykładów na jednej z uczelni w Gdańsku.

Zwiększ efektywność, minimalizuj ryzyko: RestAPI i Selenium

💡 Celem prelekcji jest przedstawienie uczestnikom w jaki sposób wykorzystanie testów API może usprawnić ich testy automatyczne Selenium. W trakcie prelekcji przedstawię czym są testy Rest API, w jaki sposób weryfikują poprawność tzw. Backend'u, co robią lepiej niż testy Selenium oraz w jaki sposób połączenie testów API z testami Selenium może pozwolić uzyskać lepiej działający framework testowy w kontekście czasu, utrzymania i stabilności.


 Artur Ziółkowski (JIT Team)

👤 9 lat jako doświadczenia jako QA, 4 lata jako architekt i deweloper środowisk testowych opartych na pythonie i robot framework. Fan IoT, motocyklista.

Scalable TAF

💡 Zmiana w produkcie powoduje to, że musicie poprawiać te same błędy w wielu testach? Kod dostarczony przez Twojego kolegę z zespołu jest tylko dla niego? A macie porządek w swoich zmiennych czy za każdym razem musisz jej szukać od nowa? Opowiem wam o tym, w jaki sposób podczas tworzenia testów rozwijać framework tak, aby był on reużywalny i skalowalny.

Dołącz do wydarzenia!

Zapisz się do newsletter'a! https://trojqa.pl/

Zostań prelegentem! https://trojqa.pl/zglos-swoje-wystapienie/

baner z logiem 3QA

Jesteśmy pasjonatami jakości. Od 2014 roku w Trójmieście tworzymy przestrzeń do wymiany wiedzy oraz integracji środowiska IT, któremu bliskie są promowane przez nas wartości.

3QA jest społecznością zorientowaną na szeroko rozumianą JAKOŚĆ w IT - dotyczącą zarówno firm, produktów, sposobów zarządzania czy myślenia, ale również konkretnych jednostek i zespołów.

3QA tworzą ludzie lubiący dzielić się wiedzą i wspólnie poszerzać horyzonty. 3QA to JA i TY.

Każdy z nas tworzy społeczność i wszyscy mamy prawo w niej działać, wpływać na jej kształt oraz z niej korzystać.Zobacz również:

inne IT Testowanie Oprogramowania wydarzenia Gdańsk