3QA #65 Spotkanie o Jakości w IT

20 Lutego 2024, 18:00-21:00 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  3QA 65 | 20.02.2024
już niedostępne -

Cześć!

Zapraszamy 65. spotkanie społeczności 3QA! Spotkanie odbędzie się 20 lutego 2024 (wtorek) o 18:00 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, budynek C, sala AB, parter. 

  • Nie drukuj biletu. Na miejscu będzie lista.
  • Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz dotrzeć na spotkanie powiadom nas o tym mailowo ([email protected]) lub poprzez FB (profil 3QA), zwolnimy bilet w systemie.

Agenda:

  • 18.00 - 18.15 Przywitanie Uczestników
  • 18.15 - 19.45 rezentacje
  • 19:45 - 21:00 Networking


Katarzyna Dzik, Jit Team

👤 Testerka Automatyzująca z ponad czteroletnim doświadczeniem w testowaniu manualnym i automatyzacji, pracująca w JIT TEAM. Obecnie specjalizuje się w automatyzacji aplikacji webowych i konsekwentnie doskonali swoje umiejętności w tym zakresie. Dodatkowo, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, wciela się w rolę rekrutera i prowadzi techniczne rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska testerskie. Pasjonatka tematyki sztucznej inteligencji, z wielkim zainteresowaniem obserwuje jak nowe technologie wpływają na rozwój narzędzi i metod testowania. Czas wolny w całości poświęca swoim pasjom, które dostarczają jej mnóstwo radości i satysfakcji - tańczy, śpiewa i pływa synchronicznie.

"Nowe kompetencje, nowe możliwości - czyli Tester w świecie AI"

💡 Prezentacja "Nowe kompetencje, nowe możliwości - czyli Tester w świecie AI" skupia się na ewolucji roli Testerów w kontekście szybkiego rozwoju sztucznej inteligencji. W trakcie wystąpienia zostaną omówione praktyczne przykłady zastosowania sztucznej inteligencji w procesach testowania, ukazujące nowe perspektywy, korzyści i wyzwania, przed którymi staje dzisiejszy Tester. Poruszony zostanie temat doskonalenia umiejętności zawodowych, aby testowanie w świecie AI stało się bardziej efektywne i zgodne z najnowszymi trendami. Ostatecznie, uczestnicy dowiedzą się, jak zintegrować nowe kompetencje z tradycyjnymi umiejętnościami Testera, aby odnosić sukcesy w rozwijającym się obszarze technologii AI.


Bartosz Peta, Nordea

👤 Specjalista z 13-letnim doświadczenie w branży IT, głównie QA. Obecnie pracuję już 6 rok w Nordei na stanowisku Expert Quality Assurance Engineer. Zajmuję się prowadzeniem programu QA Grow, biorę udział w rekrutacjach technicznych i tworzeniu framework'u testowego dla testów automatycznych GUI. Obecnie studiuje zaocznie na Uniwersytecie Warszawskim Bioetykę i Biotechnologie. 
Obszary zainteresowań to: kryptografia (od prostego kodu Cezara do kryptografii kwantowej), Wing Tsun (chodzę na kung-fu od roku), DJing (trochę miksuje muzyki, tworzę sample) i zwiedzanie Europy z małżonką (szczególnie Włochy i Alpy - rejon Jeziora Como uważamy za najpiękniejszy w Europie).

"QA Grow - ciągły rozwój"

💡 Podczas prezentację przedstawię program zwany "'QA Grow". Ten program to mentorski program wprowadzony w Nordei przeze mnie 3 lata temu. Realizowany jest dwa razy do roku: edycja wiosenna i jesienna. W tym przypadku chodzi o rozwój w aspektach technicznych i nie tylko w obszarach automatyzacji, zarządzania testami i analizy. 

Oferujemy w ramach QA Grow 4 ścieżki rozwoju: 
1. Development mode;
2. Tools;
3. QA - good to know;
4. Advanced topics. 

Każda z tych wyżej wymienionych ścieżek jest do indywidualnego rozpatrzenia. Czas trwania programu to minimum 3 miesiące do roku czasu.


Dołącz do wydarzenia!

Zapisz się do newsletter'a!  https://trojqa.pl/

Zostań prelegentem! https://trojqa.pl/zglos-swoje-wystapienie/

Jesteśmy pasjonatami jakości. Od 2014 roku w Trójmieście tworzymy przestrzeń do wymiany wiedzy oraz integracji środowiska IT, któremu bliskie są promowane przez nas wartości.

3QA jest społecznością zorientowaną na szeroko rozumianą JAKOŚĆ w IT - dotyczącą zarówno firm, produktów, sposobów zarządzania czy myślenia, ale również konkretnych jednostek i zespołów.

3QA tworzą ludzie lubiący dzielić się wiedzą i wspólnie poszerzać horyzonty. 3QA to JA i TY.

Każdy z nas tworzy społeczność i wszyscy mamy prawo w niej działać, wpływać na jej kształt oraz z niej korzystać.Zobacz również:

inne IT Testowanie Oprogramowania wydarzenia Gdańsk