Trening ekscentryczny w rehabilitacji i sporcie - Epte Inertial System

21 Września 2017, 13:30-14:30 (Czwartek)

Nowa Hala EXPO Łódź, Łódź Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Trening ekscentryczny w rehabilitacji i sporcie - Epte Inertial
już niedostępne -

Darmowe szkolenie podczas Targów REHABILITACJA 2017 


Szkolenie zostanie poprowadzone przez certyfikowanego szkoleniowca Epte Inertial System Paweł Osak - The Barbell Fizjo - fizjoterapia i trening. Podczas szkolenia zwrócimy uwagę na znaczenie fazy ekscentrycznej w treningu. Prowadzący na przykładzie swoich podopiecznych przedstawi wyniki swojej rocznej pracy z urządzeniem. 


10 najważniejszych zalet treningu inercyjnego z wykorzystaniem EPTE Inertial:

1. Celem stosowania urządzeń inercyjnych jest przede wszystkim profilaktyka urazów, ale również zoptymalizowanie regeneracji i rehabilitacji przebytych już schorzeń.

2. Trening inercyjny pozwala na zastosowanie oporu w fazie ekscentrycznej z pominięciem grawitacji. Dzięki temu osiągamy lepsze efekty przy pracy nad układem nerwowym, koordynacją, siłą i funkcjonalnością.

3. Aktywacja inercyjna pozwala nam na zwiększenie masy i siły mięśniowej w krótkim czasie. Inne maszyny generują mniejszą intensywność i skupiają się głównie na fazie koncentrycznej wykonywanego ćwiczenia.

4. Ćwiczenia inercyjne zwiększają wydolność układu oddechowego i krwionośnego, jednocześnie nie obciążając ich.

5. Urządzenia inercyjne, takie jak EPTE Inertial Concept, pozwalają na specyficzny trening z aktywacją połączeń nerwowo-mięśniowych i ochronę mięśni przed kumulacją przeciążeń, na które są narażone szczególnie podczas wysiłku fizycznego.

6. Ćwiczenia inercyjne stymulującą włókna mięśniowe w ludzkim organizmie. Jest to bardzo istotne przy aktywacji mięśniowych procesów regeneracyjnych.

7. Trening inercyjny przy zastosowaniu EPTE Inertial Concept przebiega stopniowo. Siła użyta do "rozpędzenie" urządzenia inercyjnego w fazie koncentrycznej jest mniejsza jak siła, która ponownie wraca do ćwiczącego - czyli praca/siła w fazie ekscentryczniej. Zapobiega to naderwaniom mięśni i innym możliwym urazom podczas wykonywanego ruchu.

8. Za pomocą urządzeń inercyjnych mamy możliwość poradzenia sobie zarówno z ograniczeniami biomechanicznymi, jak i problemem "martwych punktów" (Sticking Points). Dlatego urządzenia takie jak EPTE Inertial Concept mogą być stosowane u każdego pacjenta, niezależnie od wieku i/lub kondycji fizycznej. Urządzenie jest tak zaprojektowany aby móc ćwiczyć także każda partię ciała.

9. Praca koncentryczna i ekscentryczna na urządzeniach inercyjnych redukuje czas trwania treningu i pozwala na osiągnięcie rezultatów w krótkim czasie.

10. Ćwiczenia inercyjne mogą być stosowane zarówno w celach terapeutycznych, jak również do treningu funkcjonalnego i sportowego.


MIEJSCE:

Nowa Hala EXPO Łódź

al. Politechniki 4

SALA C na II piętrze 



Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Łódź