To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  GB 2020 Własność intelektualna
już niedostępne -

SZKOLENIE TYLKO DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU GDYŃSKI BIZNESPLAN 2020!

Utwór, znak towarowy, wzór przemysłowy, wynalazek czy know-how? Własność intelektualna to pojęcie szerokie i obejmujące różne przejawy naszej twórczości. Dowiedz się, jak chronić własność intelektualną, jak ją zidentyfikować oraz jak działać, aby jednocześnie nie naruszać cudzych praw wyłącznych. Gdzie i w jaki sposób szukać informacji o przedmiotach podlegających ochronie? Zdobądź wiedzę o podstawowych zasadach rządzących prawem autorskim i prawem własności przemysłowej, aby móc skutecznie i bezpiecznie wykorzystywać swoją własność intelektualną w działalności gospodarczej.

Prowadzące:

Dorota Nocuń - rzecznik patentowy, pracownik Informacji Patentowej PPNT Gdynia. Specjalizuje się w tematyce ochrony własności intelektualnej, w tym w szczególności przemysłowej (znaki towarowe, wzory przemysłowe, wzory użytkowe i wynalazki). Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań patentowych i poszukiwań w literaturze patentowej.

Dominika Gałecka - pracownik Informacji Patentowej PPNT Gdynia, absolwentka prawa i historii sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, doktorantka nauk prawnych w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ekspert Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Specjalizuje się w problematyce ochrony własności intelektualnej (utwory, znaki towarowe, wzory przemysłowe, wynalazki) ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego. Ukierunkowana na związki sztuki z prawem oraz prawo autorskie w kulturze. Współpracuje z muzeami w sferze prawnych aspektów digitalizacji i udostępniania zbiorów muzealnych przez Internet.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdynia