
Asertywność w języku Żyrafy (NVC)
Warsztat skierowany do wszystkich tych osób, które chciałyby nauczyć się zachowań asertywnych, a dla których obecne na rynku treningi pozostawiają wiele nierozwiązanych problemów- m.in. jak, zachowując się asertywnie, poradzić sobie z krytyką i poczuciem winy? Jak być w zgodzie z samym sobą, respektując zarazem potrzeby innych ludzi?
Pojęcie ASERTYWNOŚĆ kojarzy się przede wszystkim ze sztuką mówienia "nie". Należy jednak pamiętać, że to tylko jeden z elementów. Być asertywnym, to mieć szacunek dla samego siebie i innych ludzi , umieć komunikować w otwarty sposób swoje potrzeby i emocje oraz potrafić przyjmować zarówno komplementy, jak i krytykę od innych osób.
W trakcie warsztatu, zainspirowanego metodą komunikacji Porozumienie Bez Przemocy, opracowanej przez Marshall’a Rosenberga, zastanowimy się, czym naprawdę jest asertywność i co najważniejsze, jak stosować ją w relacjach z innymi, aby nie żyć w poczuciu winy, ale w zgodzie z samą sobą.
Celem warsztatu jest zbudowanie nowych, lepszych relacji z innymi ludźmi, opartych na poszanowaniu potrzeb własnych i innych osób.
Program warsztatu:
- Czym jest asertywność?
- Na czym polega różnica między asertywnością, uległością i agresją
- W czym objawia się szacunek dla innych i samych siebie
- Potrzeby i uczucia
- >Różnica między oceną a obserwacją
- Konstruktywne odmawianie - co to takiego?
- Potęga empatii
- Autoempatia, czyli jak radzić sobie z krytyką i poczuciem winy
Materiały szkoleniowe:
- Materiały szkoleniowe, przekazujące poznaną wiedzę; zalecana literatura
Metody szkoleniowe:
- Ćwiczenia indywidualne oraz zespołowe, dyskusje, scenki, metody coachingowe
Organizacja:
- Szkolenie 1 dniowe