REDESIGN PRZYWÓDZTWA W POLSCE

20 Października 2015, 09:00-17:00 (Wtorek)

Teatr Studio, Warszawa Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Koszt brutto udziału w całodniowej konferencji Rejestracja STANDARD

Koszt brutto udziału w całodniowej konferencji

Wyprzedane 999,99 zł Wyprzedane
Koszt udziału w całodniowej konferencji dla Absolwentów Akademii Psychologii Przywództwa oraz Szkoły Mentorów Jacka Santorskiego.
Uczestnicy VI edycji Akademii Psychologii Przywództwa 2015/16 mają zagwarantowany bezpłatny udział w Konferencji.
Rejestracja ABSOLWENCI

Koszt udziału w całodniowej konferencji dla Absolwentów Akademii Psychologii Przywództwa oraz Szkoły Mentorów Jacka Santorskiego.
Uczestnicy VI edycji Akademii Psychologii Przywództwa 2015/16 mają zagwarantowany bezpłatny udział w Konferencji.

Wyprzedane 599,99 zł Wyprzedane

Konferencja z okazji 5-lecia Akademii Psychologii Przywództwa - programu dla polskich managerów i przedsiębiorców realizowanego przez Values - Grupę Firm Doradczych oraz Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej.

GOŚCIE SPECJALNI: Daniel Ofman (Holandia), Rob Kaiser (USA), prof. Krzysztof Obłój i inni.

Zobacz program konferencji >>>>>>>>>>>>>>>>>

5 lat Akademii Psychologii Przywództwa

Dziś, w czasach niepewności i turbulencji w gospodarce i polityce, szczególnie potrzeba nam nowych, skutecznych liderów. Takich, którzy podołają nowym zadaniom, które stawia przed nimi nowoczesna, innowacyjna gospodarka, zmiany na rynku pracy oraz nowe odkrycia neuropsychologii i psychologii społecznej. Akademia Psychologii Przywództwa od 5 lat skutecznie kształci nowoczesnych, "naturalnych" liderów, którzy zmienią polskie firmy i administrację publiczną. Skuteczne i z klasą.

Nowe wyzwania - REDESIGN przywództwa w Polsce            

Jak nigdy dotąd coraz więcej środowisk w Polsce jest gotowa przejść od "folwarcznego" do nowoczesnego zarządzania - to nasza Akademia zapoczątkowała ten trend. 5 lat doświadczenia, kilkuset absolwentów Akademii, a także doświadczenia z realizacji modelu Versatile Leadership w firmach, potwierdzaj unikalną wartość naszego podejścia.

Akademia Psychologii Przywództwa od kilka lat wspiera również transfer wiedzy i modelu "naturalnego przywództwa" do sektorów pozabiznesowych, zwłaszcza oświaty. Na konferencje Akademii Psychologii Przywództwa zapraszamy zarówno liderów dużych firm, biznesu rodzinnego, startupow, jak i liderów organizacji społecznych.

W trakcie konferencji skoncentrujemy się na tym jak zarządzać sobą by być k i m ś dla ludzi, jak budować rzeczywisty autorytet - zarówno wśród doświadczonych kadr jak i młodych, twórczych, często "niepokornych", zarazem jednak utalentowanych i świetnie wykształconych pracowników. 

Pytania konferencji                                                                    

  • Jak zarządzać w Polsce XXI w ?
  • Jak zmienić nasze organizacje z szacunkiem dla tradycji i otwartością na nowe trendy?
  • Jak zarządzać sobą, być kimś autentycznym w roli lidera, jak pomagać innym się zmieniać?

Odpowiedzi ukryte są w modelach "wszechstronnego przywództwa" (Versatile Leadership), oraz "integrowania przeciwieństw", zarządzania sobą, mikrokorekt i makroefektów , "aikido zmiany" - stanowiących filary unikalnego podejścia Akademii Psychologii Przywództwa.

Kontekst modelu "naturalnego przywództwa"                        

Szereg badan i obserwacji wskazuje na "folwarczny paradygmat" polskich organizacji biznesowych (a przy okazji administracji, edukacji, zdrowia, kultury). Paradoksalnie, hierarchiczne, autorytarnie prowadzone firmy okazały się wystarczającym patentem na sukces w pierwszej fazie polskiego kapitalizmu, gdy zbieraliśmy "nisko rosnące owoce", konkurując ilością i ceną. Dopiero dziś stawiamy pytanie: jak mają wyglądać polskie firmy, gdy przychodzi czas innowacji, nowych technologii, opartych na zaufaniu i lojalności relacji z klientami i partnerami biznesowymi. Przebudowując organizacje widzimy, że Polska musi szukać własnej drogi. Polskie przywództwo pozostanie bardziej forsujące i mniej oparte na konsultacjach i partycypacji niż np. skandynawskie. Z drugiej strony, pojawia się coraz więcej startupów, sukcesji w firmach rodzinnych, a nawet przemian w wielkich prywatnych korporacjach i spółkach państwowych, których liderzy mówią "chcemy być jak Google". Pojawiają się innowacyjne "biznesy społeczne", a symbolem nowej ery staje się "design thinking" - zastosowanie metod twórczego, "artystycznego" podejścia do rozwiązywania problemów biznesowych i projektowania przemian .

W środowisku ekspertów i słuchaczy Akademii Psychologii Przywództwa, coraz częściej dochodzimy do tego, że Polska może kopiować poszczególne rozwiązania ale nie może mechanicznie naśladować krajów zachodnich - także w obszarze rozwiązań społecznych, administracji i modelu państwa.

Przeczuwamy, że naszą "polską" drogą będzie integracja modelu "konserwatywnego" z "innowacyjnym", rodzaj oświeconego (bo opartego na nowej wiedzy i konsultacjach) "absolutyzmu". Wymaga to poszerzana perspektywy, otwarcia na paradoksy, twórczego nadstawienia w którym wierni sobie, otwieramy się na nowe możliwości, przyjmujemy siebie "takimi jacy jesteśmy", z szacunkiem i zaufaniem, i dopiero z tej pozycji, przeprowadzamy zmiany. Uczymy się przyjmować różnice, a także trudności i ograniczenia, aby przekierować je w stronę dobrych rozwiązań, zamiast zmagania się i pochłaniającej niepotrzebnie energię walki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji

Zobacz program konferencji >>>>>>>>>>>>>>>>>

Prof. Witold Orłowski - Dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

Jacek Santorski - Dyrektor Programowy Akademii Psychologii Przywództwa

Zobacz również:

szkolenia Przywództwo Psychologia Psychologia społeczna Zarządzanie wydarzenia Warszawa