REDESIGN PRZYWÓDZTWA W POLSCE
20 Października 2015, 09:00-17:00 (Wtorek)
Teatr Studio, Warszawa Zobacz na mapie

PRELEGENCI
Rob Kaiser
Rozpoczął swoją karierę w Centrum Kreatywnego Przywództwa (Center For Creative Leadership, Greensboro, USA). W 2005 roku został partnerem Kaplan DeVires Inc. Jako aktywny konsultant dyrektorów ze słynnej listy magazynu Fortune 500, kładąc nacisk jednocześnie na dyscyplinę i dobre relacje, stymuluje ich rozwój i pomaga budować oparte na zaufaniu zespoły. Efektem jest widoczna poprawa stylu przywództwa i wyników organizacji.
Wspiera również procesy selekcji senior liderów oraz kluczowe wyzwania organizacji: tworzenie adekwatnych modeli przywództwa czy osiąganie strategicznych biznesowych celów.
Ma na swoim koncie ponad 130 publikacji i prezentacji, od pism naukowych, poprzez profesjonalne konferencje, do międzynarodowej prasy biznesowej. Wraz z Bobem Kaplanem jest autorem Testu Wszechstronności Przywództwa, opatentowanego badania informacji zwrotnej typu 360˚, która jest radykalnie innowacyjnym podejściem do oceny rozwoju menedżerów. W 2010 roku na rynku polskim ukazała się ich książka "Wszechstronny lider", a w 2013 "Uważaj na swoją siłę!". Jest stałym współpracownikiem Akademii Psychologii Przywództwa i jej cenionym, charyzmatycznym wykładowcą.
Jacek Santorski
Od początku transformacji w Polsce jest doradcą osobistym - w zakresie przywództwa, zarządzania, relacji z kluczowymi partnerami, doboru ludzi do zarządów, komunikacji strategii i zmian, sukcesji - polskich przedsiębiorców z "pierwszej dziesiątki Forbes", m. in. Jerzy Starak, Grażyna Kulczyk, Sławomir Smołokowski.
Przez 5 lat współpracował z polskim założycielem Lukas Bank (a potem pół roku z francuskim zarządem Credit Agricole), Eurobank (jako członek Rady Nadzorczej) - Mariuszem Łukasiewczem. Pracował jako doradca i coach między innymi z zarządami Novonordisk (Jerzy Gruhn), Roche (Ewa Grenda),TP SA/Orange/France Telecom (Bertrand Le Guern), Antalis (Jacek Nitecki), HBO (Aleksander Kutela), Bertelsmann Media (Heike Rosener), Allianz (Paweł Dangel). Aktualnie pracuje z zarządami Deutsche Bank, Reiffeisen Bank, GlaxoSmithKline oraz polskich spółek PZU, BGK, Orlen, Alcatel Lucent. W branży energetycznej - Dalkia, PGE, Energa.
Założyciel i Dyrektor Programowy Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, którą ukończyło ponad 300 właścicieli i top managerów.
W plebiscycie Instytutu Badania Mediów, Google i ThinkTank Magazine zajął pierwsze miejsce w kategorii "Kogo słuchają polscy liderzy" (2013). 2 lata (2013/2014) pracował w Radzie Gospodarczej Premiera Donalda Tuska. Współpracuje z Ernst & Young oraz PricewaterhouseCoopers, z zagranicznymi partnerami Robem Kaiserem (Kaiser Solutions) i Kevinem Murrayem. Posiada licencje Versatile Leadership Model, licencje trenera i superwizora trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Współwłaściciel (razem z Dominiką Kulczyk) Values - Grupy Firm Doradczych.
Daniel Ofman
Daniel Ofman (ur. w 1949) ukończył studia na kierunku Business Administration w Eindhoven University of Technology. Karierę zawodową rozpoczął w firmie Philips w dziedzinie Logistyki i Gospodarki Materiałowej. Zainteresowanie nowymi formami zarządzania zaprowadziło do go Fundacji Findhorn w Szkocji, gdzie przez 3 lata zajmował różne stanowiska, od hydraulika do kierownika działu.
Od 1980 roku zajmował się rozwojem organizacji, udzielając wskazówek licznym organizacjom w ich procesie rozwoju. W 1984 roku założył firmę konsultingową, a następnie, po 20 latach, opuścił ją, aby zacząć wszystko od nowa i założyć _Core Quality International_ - agencję rozwoju organizacji w Hadze.
Jest rozchwytywanym mówcą na wielu seminariach i kongresach.
W 1992 roku wydał książkę "Core Qualities, a Gateway to Human Resources", która do tej pory została sprzedana w ponad 120,000 egzemplarzach, w sześciu językach. W 2014 została wydana jego najnowsza książka "Inspiration and Commitment in Organisations".
Obecnie pracuje nad zaawansowanym systemem internetowym www.MyTrueMe.com , który pozwoli użytkownikom rozwinąć prawdziwy profil samego siebie. Uruchomienie systemu planowane jest na koniec 2015 roku.
Prof. Krzysztof Obłój
Jeden z prekursorów nowoczesnej koncepcji zarządzania w Polsce. Zajmuje się strategią organizacji, strukturami i procesami organizacyjnymi. Był jednym z prekursorów nowoczesnej koncepcji zarządzania w Polsce po upadku starego systemu gospodarczego od początku lat 1980. Opublikował wtedy kilka podstawowych podręczników organizacji i teorii zarządzania.
W 1996 otrzymał tytuł profesorski. Jest kierownikiem Zakładu Zarządzania Strategicznego i Międzynarodowego na Wydziale Zarządzania UW oraz kierownikiem Katedry Strategii w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Do 2010 roku był dyrektorem Międzynarodowego Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładał w wielu uniwersytetach w USA, Europie i Chinach.
Był przewodniczącym wielu rad nadzorczych, m.in. Eurobanku, PZU SA (2000-2001), Agora-Gazeta, Telekomunikacji Polskiej, oraz Orlenu. Od 24 marca 2009 jest członkiem rady nadzorczej Alior Bank S.A. Jest też członkiem rady nadzorczej Impel SA oraz Prochem SA. Od listopada 2012 do do 5 sierpnia 2015[6] był społecznym doradcą Prezydenta RP.
Prof. Witold Orłowski
Profesor tytularny nauk ekonomicznych, specjalizuje się w problematyce transformacji gospodarczej i integracji europejskiej krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
Jest dyrektorem Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, Członkiem Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów oraz głównym doradcą ekonomicznym PWC Polska. Profesor jest doradcą wielu organizacji gospodarczych i biznesowych. W latach 2001-05 był doradcą ekonomicznym Prezydenta RP, a w latach 2009-10 członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. W 2011 roku został powołany na stanowisko Specjalnego Doradcy Komisji Europejskiej ds. Budżetu. Jest wiceprzewodniczącym Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie, a także Przewodniczącym Kapituły nagród dla firm Orły Rzeczpospolitej. Autor wielu książek oraz uznany publicysta i komentator życia polityczno-gospodarczego w Polsce. Miłośnik historii i muzyki klasycznej.
Prof. Jan Fazlagić
Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Właściciel firmy doradczej SCIENTIA-VIS zajmującej się doradztwem w zakresie zwiększania innowacyjności firm. Współautor wielu ekspertyz dla firm i instytucje sektora publicznego. Stypendysta dwóch prestiżowych stypendiów Fulbright Senior Scholarship oraz Marie Curie Research Fellowship.Autor pierwszego w Polsce Raportu o Zaufaniu w Polskim Biznesie (2015), który prezentował w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (kwiecień 2015 r.). Obecnie realizuje projekt badawczy związany z pomiarem kapitału intelektualnego polskich powiatach (kapitalpowiatow.ue.poznan.pl).
dr Adrianna Lewandowska, MBA
Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. Doradca ds. strategii i sukcesji. Właściciel firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy od lat wspiera firmy rodzinne w zakresie strategii rozwoju, procesów sukcesyjnych oraz zarządzania zmianą. Absolwent zagranicznego MBA, stypendysta Uniwersytetu St.Gallen w Center for Family Business i Uniwersytetu Wiedeńskiego w Institut für Familienunternehmen. Członek Międzynarodowej Sieci Doradców Strategicznych w Berlinie. Założyciel i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, członek International Family Enterprise Research Academy IFERA. Pomysłodawca i Lider Merytoryczny projektu sukcesyjnego "Kody wartości - efektywna sukcesja w polskich firmach rodzinnych". Wykładowca MBA oraz licznych studiów podyplomowych. Członek Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Akredytowany partner PARP. Autor licznych publikacji, komentarzy oraz wypowiedzi publicystycznych i biznesowych oraz napisanej wspólnie z prof. Peterem Mayem z Bonn, doradcą w procesach sukcesyjnych niemieckich wielopokoleniowych firm rodzinnych, książki "Stawka większa niż biznes. Strategie rozwoju firm rodzinnych".
Magdalena Dziewguć
Dyrektor Programowy w Fundacji Rozwoju Kompetencji Strategicznych oraz Head of Google for Work CEE. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School.
Obecnie pracuje dla Google w CEE. Poprzednio pracowała w zarządzie Exatel SA i kilku Radach Nadzorczych. Zarządzała również rynkiem biznesowym sieci komórkowych Orange i Plus. Jest ekspertem zarządzania segmentem B2B i budowania strategii rozwoju dla firm usługowych. Ponadto doradza funduszom inwestycyjnym i start-up'om w procesie budowania strategii komercjalizacji nowych pomysłów biznesowych. Od 2013 roku współtworzy z przyjaciółmi Fundację Rozwoju Kompetencji Strategicznych.
Jakub Bączek
Złoty medalista mistrzostw świata jako trener mentalny i coach kadry narodowej siatkarzy Stéphane Antiga. Twórca lub współtwórca kilku marek, Autor bestsellera "Zarobić Milion, idąc pod prąd", Mówca motywacyjny. Specjalizuje się w budowaniu niszowych biznesów od zera i w budowaniu samodzielnych zespołów. Stworzył firmę wycenianą na kilka milionów złotych, zbudował ją sam od A do Z, dzięki czemu jest praktykiem z krwi i kości. Jest wolny finansowo, a swoje wykłady i szkolenia traktuje jako pasję i misję. Metody, które stosuje są czasem dziwne, czasem kontrowersyjne, czasem zabawne, ale są bardzo skuteczne. Jest bezpośredni, szczery, często wyprowadza ludzi ze strefy komfortu, co prowokuje ich do działania i ciężkiej pracy. Napisał 11 książek oraz kilkadziesiąt tekstów naukowych i publicystycznych. Jego pasje to pomaganie innym, siatkówka, golf, podróżowanie i buddyzm.
Jacek Żakowski
Publicysta "Polityki", komentator "Gazety Wyborczej", kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas, autor piątkowych "Poranków TOK FM", kilkunastu książek i programów tv. "Dziennikarz Roku 1997", laureat m.in. Superwiktora, dwóch Wiktorów, nagrody PEN Clubu, nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Neonu Festiwalu Malta. Członek Towarzystwa Dziennikarskiego, Rady Funduszu Mediów i Komitetu Etyki w Nauce PAN.
Miejsce
Plac Defilad 1, Warszawa