Szczyt Zdrowie 2022

9 Czerwca 2022, 09:00 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wstęp tylko dla zarejestrowanych
już niedostępne -

Jubileuszowy 10. Kongres Szczyt Zdrowie, który odbędzie się 9 czerwca br. to platforma dialogu i komunikacji pomiędzy wszystkimi kluczowymi interesariuszami systemu ochrony zdrowia.

Po dwóch latach pandemii przyszedł czas na podsumowanie, na jakim etapie znajduje się polski system opieki zdrowotnej. Jak ma wyglądać? W jaki sposób należy odbudować zdrowie Polaków? Dług zdrowotny zaciągnięty przez ostatnie dwa lata będziemy spłacać bardzo długo.

W wyniku pandemii COVID-19 wyłonił się nowy obraz systemu ochrony zdrowia ze wszystkimi jego niedoskonałościami. Bardzo słaby stan psychiczny społeczeństwa, niewykonane operacje, niediagnozowane choroby, długie kolejki do specjalistów, fiasko w budowaniu zaufania do szczepień ochronnych - wszystko to będzie przedmiotem debat w gronie wybitnych ekspertów.

Szczytem marzeń nas wszystkich to system ochrony zdrowia, w którym każdy czuje się zaopiekowany.

W gronie wybitnych ekspertów i decydentów zdrowotnych podczas Szczytu poruszone zostaną tematy związane z najpoważniejszymi wyzwaniami zdrowotnymi.

Program znaleźć można - TUTAJ.

W programie przewidujemy m.in.:

  • Dług zdrowotny po COVID-19 - co dalej?
  • Zdrowie psychiczne - filar zdrowego społeczeństwa
  • Choroby cywilizacyjne - jak im przeciwdziałać?
  • Onkologia i hematoonkologia - próba naprawy systemu
  • Wyzwania w kardiologii
  • Szczepienia - wolność czy odpowiedzialność?

Transmisja on-line

Całość wydarzenia będzie transmitowana w serwisie www.medexpress.pl oraz www.szczytzdrowie.pl

Organizatorzy:

Instytut Ochrony Zdrowia - prężnie rozwijający się think tank działający w szeroko pojętej branży ochrony zdrowia, przygotowujący opiniotwórcze raporty, analizy i prognozy, a także wydarzenia kreujące platformę dialogu pomiędzy interesariuszami polskiej branży zdrowotnej. Wydawca wielu interdyscyplinarnych, pogłębionych prac naukowo-badawczych, m.in. raportu "Zdrowie priorytetem politycznym państwa - analiza i rekomendacje".

Misja NIZP PZH - PIB. Misją Instytutu na przełomie lat było kształtowanie zdrowia publicznego w Polsce, w szczególności w obszarze zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom, monitorowania czynników ryzyka w żywności, wodzie i powietrzu oraz promocji zdrowia. Realizowane w Instytucie zadania mają na celu wzmocnienie poczucia wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową, a dzięki opracowywanym rozwiązaniom ludzie mogą żyć zdrowiej, dłużej i aktywniej. Nadając badaniom i rozwiązaniom wiarygodność naukową Instytut umożliwia korzystanie z nich wszystkim, którzy troszczą się o zdrowie swoje i całego społeczeństwa.

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa