Noc Bibliotek 2020 - zapisy na udostępnienie filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy"

10 Października 2020, 00:00 (Sobota) - 11 Października 2020, 00:00 (Niedziela)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Noc Bibliotek 2020 - zapisy na udostępnienie filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy"

dostępnych: 67

już niedostępne -

Ze względu na stan epidemii i konieczność znacznego ograniczenia liczby osób biorących udział w wydarzeniach w bibliotekach, pragniemy umożliwić Państwu bezpłatne obejrzenie filmu w domu. Osoby zarejestrowane otrzymają link, który umożliwi projekcję filmu online.

"Jakub, Mimmi i gadające psy" oparty jest na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore "Maskackas stasts" (niewydanej jeszcze w Polsce), w reżyserii Edmundsa Jansonsa. 

Opis filmu

Czy można wyciąć drzewa z parku, usunąć plac zabaw, na którym na co dzień bawią się dzieci z całej okolicy, a na ich miejscu postawić wieżowiec? Jakub i jego kuzynka Mimmi dowiadują się, że takie są właśnie plany tajemniczego dewelopera. Mimmi jest zrozpaczona - w tej malowniczej okolicy na obrzeżach Rygi mieszkała przez całe życie i do parku ma szczególny sentyment. Jakub dopiero tu przyjechał, u kuzynki spędzi tydzień. Nie jest nawet pewien, czy mu się tu podoba i czy znajdzie z Mimmi wspólny język. Czy dzieci zdołają się porozumieć i wspólnie ocalić niepowtarzalny charakter dzielnicy? I jak odkrycie, że tutejsze psy potrafią mówić, może przyczynić się do sprawy? Olśniewająca wizualnie animacja zwraca uwagę na ważne i aktualne tematy. Jej seans będzie dla uczniów okazją do rozwinięcia wiedzy przyrodniczej, ale także do zainteresowania się życiem własnej lokalnej społeczności.

Czas trwania filmu: 70 minut.

Zobacz również:

kultura i sztuka