To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Konferencja i konkurs MIEDZIOWY MISTRZ EDUKACJI
już niedostępne 60,00 zł -

        Zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji "Miedziowy Mistrz Edukacji" 2020, która odbędzie się w piątek 17. 04. 2020 r. w CK Muza w Lubinie. Organizuje ją Stowarzyszenie Civis Europea, które już od 20 lat działa w służbie edukacji.


        Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów i nauczycieli ze szkół podstawowych, średnich oraz przedszkoli i innych from edukacji,a także pedagogów, rodziców, młodzieży, do wszystkich osób które są zainteresowane zmianami w edukacji.


         Wielu nauczycieli i rodziców jest przekonanych, że tradycyjna edukacja w takim kształcie jakim jest obecnie, jest niezmienną możliwością wspierania w rozwoju ich dzieci. Przy czym już jest spora grupa nauczycieli, rodziców, nawet przedstawicieli władz zaczynających rozumieć ,że stare paradygmaty o edukacji straciły moc. Dlatego podczas konferencji pokażemy szkoły i rozwiązania, które już dziś wdrażają innowacyjne, kreatywne podejścia do edukacji. Nie czekając na zmiany systemu. Pokazując, jak wiele można zrobić w warunkach, które mamy, stosując prostą zasadę - chcieć to móc.


        Zaprosiliśmy prelegentów, którzy w obszarze edukacji dokonują w Polsce niezwykłych rzeczy. Pokazują, że zmiana jest możliwa już dziś. Każdy z nich zaprezentuje swój wykład. Chcemy dzięki temu zachęcić Was do dociekliwego, krytycznego i kreatywnego myślenia a także do poszukiwania nowych rozwiązań. Zaproszeni prelegenci to: dr Marek Kaczmarzyk, Agnieszka Jastrzębska, Bożena Będzińska-Wosik, Ewa Morzyszek-Banaszczyk. Na  koniec panelem dyskusyjnym pokieruje Tomasz Tokarz i wspólnie razem zastanowimy się, jak powinna wyglądać współczesna edukacja? 


       Na konferencji będziecie mogli Państwo także poznać laureatkę lub laureata konkursu na Miedziowego Mistrza Edukacji wybranego przez jury, którego przewodniczącym jest Tomasz Tokarz. Celem konkursu jest nagrodzenie kreatywnego pedagoga, który potraf kształtować postawy twórcze uczniów. Ma świadomość swojej misji pedagogicznej, tworzy projektuje i wprowadza zmiany, podąża za zmieniającym się światem. Odchodzi od rutyny i działania na zasadzie szablonu, a w swojej pracy stosuje innowacyjne metody pracy włącznie z nowoczesnymi technologiami i systemem oceniania. Współpracuje z rodzicami, lokalnymi organizacjami i instytucjami, dba o rozwój ucznia, jest to osoba twórcza i samodzielna, ukierunkowana na własny rozwój. Wyłoniony w konkursie Miedziowy Mistrz Edukacji 2020 ma być wzorem dla nauczycieli, dla całej społeczności oświatowej, a jego praca ma wytyczać nowe trendy  w edukacji . 


Całość poprowadzą eduaktywistki -  Monika Erkens i Marzena Borys-Krauz


Konkurs i Konferencje Miedziowy Mistrz Edukacji wspiera Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze.


Każdy z uczestników konferencji otrzyma płytę od 4All Education Agnieszka Jastrzębska.

Płyta to webinarium na temat nowego warsztatu nauczyciela-nowa dydaktyka nowego sposobu oceniania, jako rozszerzenia wykładu "Sprawiedliwa edukacja".


HARMONOGRAM

9.00 - 9.15       Powitanie.

9.15 - 10.00     Wstęp: nawiązanie do Narady Obywatelskiej o Edukacji  w Lubinie i przedstawienie wniosków ogólnopolskich.

10.00 - 10.50   dr Marek  Kaczmarzyk - Memetyczny autorytet nauczyciela.Dlaczego tak często ufamy celebrytom?

10.50 - 11.00   Przerwa

11.00 - 11.50    Agnieszka Jastrzębska - Włamać się do podstawy programowej, czyli jak uczynić edukację sprawiedliwą. 

11.50 - 12.40    Ewa Morzyszek - Banaszczyk - Plan daltoński i prawa ucznia .

12.40 - 13.00    Przerwa

13.00 - 13.50    Bożena Będzińska - Wosik ,  "Od teorii do praktyki" - zmiana w perspektywie dyrektora szkoły.

13.50 - 14.40   Rozstrzygnięcie  konkursu na Miedziowego Mistrza Edukacji i prezentacja Mistrza 

14.40 - 14.50    Przerwa 

14.50 - 15.50    Panel dyskusyjny, który poprowadzi Tomasz Tokarz 

15.50 - 16.00  Zakończenie

Patronat i Ambasadorzy 

Konferencja i konkurs Miedziowy Mistrz Edukacji są  objęte patronatem Posła na Sejm RP Piotra Borysa oraz  Posła do Europarlamentu Jarosława Dudy 

Ambasadorzy 

 Edyta Rząsa Psychoedukacja, Agnieszka Jastrzębska 4ALL Edukacja, Wioska Wolnych Dzieci w Bolanowie, MAGIC SCHOOL Szkoła języka angielskiego i dwujęzyczne przedszkola , Innowacyjna Edukacja -Tomasz Tokarz, Przedszkole i Żłobek Biała Żyrafa Lubin/Osiek, Stowarzyszenie Tak dla Lubina, Cleantech Polska. 

Szczegóły znajdziesz na stronie www.miedziowymistrzedukacji.pl
Zobacz również:

konferencje wydarzenia Lubin