To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zaprasza na spotkanie branżowe dla organizacji/instytucji angażujących się w pomoc Ukrainie, współpracujących z wolontariuszami. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca 2022 r. w Rybniku, startujemy o 16:30.

O czym będziemy rozmawiać?

Tematem spotkania będzie wolontariat na rzecz Ukrainy - jak skutecznie angażować wolontariuszy, jak ich utrzymać w organizacji, jakie wyzwania i trudności stoją przed organizacją współpracującą z wolontariuszami w czasie kryzysu. Liczymy na ciekawą dyskusję, wymianę dotychczasowych doświadczeń oraz pomysłów na organizację i realizację wolontariatu w czasie kryzysu.

Adresaci spotkania:

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Termin i miejsce spotkania:

6 czerwca 2022 (poniedziałek) o godzinie 16:30 w parku przy kampusie w Rybniku (ul. Rudzka 13C). Spotkanie planujemy w plenerze (jeśli pogoda dopisze) lub zaprosimy Was do naszej sali w siedzibie stowarzyszenia CRIS - również na terenie kampusa (ul. Rudzka 13C).

Warunek uczestnictwa:
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest rejestracja reprezentowanej placówki - szkoły/koła wolontariatu w Systemie Obsługi Wolontariatu. Rejestracji należy dokonać przed dniem szkolenia, ewentualnie będzie możliwość jej dokonania bezpośrednio przed szkoleniem, prosimy, aby wtedy przyjść na szkolenie 20 min. wcześniej.
Link do rejestracji: https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/uzytkownicy/register-organization.html

Jak zarejestrować się w SOW? https://www.facebook.com/wolontariatzRIOKO/posts/5365103110208218

BIO prowadzącej:

Dorota Honisz - z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS związana od 2009 roku - pracownik i członkini stowarzyszenia; współpracuje z organizacjami, społecznościami i liderami społecznymi. Od zawsze animatorka społeczności lokalnych od czasu do czasu trenerka, aktualnie programu Korpus Solidarności

Kontakt do organizatorów:
Anna Bulenda, e-mail: anna.bulenda@cris.org.pl, tel. 32 7395512

****
Spotkanie branżowe dla organizacji organizujących wolontariat i wsparcie na rzecz Ukrainy
data:
6 czerwca 2022 r. (poniedziałek) | godz.: 16:30-18:30
miejsce: park przy kampusie w Rybniku (ul. Rudzka 13C)


Spotkanie organizowane jest w ramach Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 "Korpus Solidarności", współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Zobacz również:

inne wydarzenia Rybnik