To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zmiana Klimatu - Skutki z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć.
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Seminarium naukowe z udziałem polskich i brytyjskich naukowców, które odbędzie się w formie online.

Skutki globalnego ocieplenia coraz mocniej przebijają się w świadomości społecznej. W ostatnim badaniu dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska 94% respondentów uważa, że jest to bardzo ważne albo raczej ważne zagadnienie. Według Instytutu Ochrony Środowiska do końca tego wieku w zależności czy podejmiemy działania czy nie, średnioroczna temperatura wzrośnie o 1,3°C albo nawet o ponad 3°C. 

  • Czy naprawdę zdajemy sobie dzisiaj sprawę, co to dla nas oznacza, ale przede wszystkim dla przyszłych pokoleń? 
  • Z jakim skutkami zmiany klimatu przyjdzie nam się zmierzyć?

Powyższemu zagadnieniu chcemy poświęcić brytyjsko-polską dyskusję naukowców, która będzie publicznie dostępna, z możliwością zadania pytań na czacie oraz symultanicznie tłumaczona. Serdecznie zapraszamy do udziału w dniu 23 marca 2021 roku, zaczynamy o godzinie 11:00 i będzie trwać do 13:00

Program wygląda następująco:

11:00 - otwarcie przez przedstawicieli organizatorów: ze strony Ambasady Brytyjskiej wydarzenie otworzy James Hughes Minister-Counsellor for Economic Affarirs w randze wiceambasadora, ze strony Instytutu na rzecz Ekorozwoju dr Andrzej Kassenberg.

11:10 - Prezentacja na temat: "Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianie klimatu i co to oznacza dla nas?" - prof. Ralf Toumi

11:50 - Dyskusja brytyjskich i polskich naukowców na bazie zaprezentowanego wystąpienia. :

- prof. Ralf Toumi

- dr Renata Matuszewska

- dr James Grellier

- prof. Hayley Fowler

- prof. SGGW Zbigniew Karaczun

12:20 - Dyskusja z udziałem Internautów.

12:40 - Podsumowanie spotkania

Na wydarzenie należy się zarejestrować. W trakcie rejestracji, prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, która zostanie powtórzona w trakcie spotkania. 

Debata stanowi część projektu realizowanego przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju wspólnie z Ambasadą Wielkiej Brytanii. Głównym celem jest przedstawienie wiedzy naukowej stojącej za zmianą klimatu w jasny, przystępny i niezawodny sposób, aby wesprzeć szersze priorytety Wielkiej Brytanii przygotowane na COP26, m.in. rosnące ambicje i pilność w zakresie unijnych celów redukcji emisji. Dotarcie z tą wiadomością do szerokiego grona odbiorców. Debata jest też częścią projektu LIFE_UNIFY "Łącząc Unią Europejską na rzecz działań klimatycznych wspieranego finansowo przez program LIFE Komisji Europejskiej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Więcej informacji:

Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianie klimatu?Zobacz również:

konferencje