Polski Ład - wybrane zagadnienia z perspektywy branży IT

10 Grudnia 2021, 10:00 (Piątek)

Spotkanie online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja dla firm członkowskich SoDA
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na webinar SoDA z ramienia Komitetu Public Advocacy będący kontynuacją tematu Polskiego Ładu i jego wpływu na branżę IT. Wydarzenie odbędzie się na platformie zoom.

✅ Agenda:

  • Estoński CIT - jak z niego skorzystać oraz które warunki liberalizuje Polski Ład?
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - najważniejsze założenia;
  • Ulga Konsolidacyjna - dla kogo i na jakich zasadach?
  • Q&A.

✅ Prelegenci:

Rafał Szafraniec kieruje zespołem podatkowym KPMG we Wrocławiu. W KPMG pracuje od 2006 r., a uprawnienia doradcy podatkowego uzyskał w 2008 r. W blisko dwudziestoletniej karierze zawodowej w obszarze podatkowym wspierał firmy w zakresie bieżących zagadnień VAT jak i podatków dochodowych oraz procesach restrukturyzacyjnych. Regularnie reprezentuje klientów przed organami podatkowymi, celno-skarbowymi czy sądami administracyjnymi. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów z sektorów motoryzacji oraz IT. Rafał jest uznanym prelegentem na konferencjach, webinariach oraz wydarzeniach biznesowych. Od maja 2020 roku prowadzi zespół SSC KPMG świadczący usługi sprawozdawczości podatkowej w zakresie VAT w regionie EMEA.

Michał Seweryn dołączył do KPMG w 2015 r. oraz posiada tytuł radcy prawnego. Ukończył prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Szkołę Prawa Amerykańskiego - Chicago Kent College of Law. Specjalizuje się w obsłudze podatkowej i prawnej podmiotów gospodarczych z różnych branż, w tym z szeroko rozumianej branży IT, w szczególności w zakresie raportowania schematów podatkowych (MDR) oraz procesów reorganizacyjnych, w tym przekształceń, połączeń, podziałów spółek prawa handlowego, jak również transakcji sprzedaży przedsiębiorstw oraz ich zorganizowanych części.

✅ Spotkanie przeznaczone jest tylko dla firm członkowskich SoDA. 

Zobacz również:

inne