Ulgi podatkowe dla IT w Polskim Ładzie

11 Marca 2022, 10:00 (Piątek)

spotkanie online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja dla firm członkowskich SoDA
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na webinar SoDA z ramienia komitetu Public Advocacy "Ulgi podatkowe dla IT w Polskim Ładzie". 

✅ Agenda:

  • Ulga B+R oraz ulga na innowacyjnych pracowników - czym jest B+R w IT?
  • IP Box - na czym polega preferencja podatkowa, kto może z niej skorzystać i jak się prawidłowo zabezpieczyć?
  • Ulga CSR - możliwość dodatkowego odliczenia kosztów związanych z zatrudnianiem stażystów/praktykantów
  • Ulga na zabytki - kto i na jakich zasadach może z niej skorzystać?

✅ Prelegenci: 

Beata Cichocka-Tylman - ekspertka w obszarze pomocy publicznej i rozwoju biznesu. Posiada ponad 20 lat doświadczenia. Pracuje z przedsiębiorstwami nad rozwojem i wdrażaniem innowacji, jak również nad pozyskiwaniem finansowania na tę sferę działalności (dotacje i ulgi podatkowe).Odpowiadała za opracowanie kilku studiów sektorowych, które były podstawą uruchamianych Programów Sektorowych w ramach PO Inteligentny Rozwój przez NCBR, w tym programu Game INN. Brała też udział w pracach nad Krajową Inteligentną Specjalizacją dla technologii kreacyjnych. Z sukcesem pozyskuje i rozlicza dotacje dla spółek technologicznych, w szczególności sektora ICT i szeroko pojętej transformacji cyfrowej. Wspiera startupy w ich rozwoju, jest aktywnym mentorem i na bieżąco współpracuje z różnymi akceleratorami. Jeden z Głównych Wykładowców Akademii Menedżera Innowacji prowadzonej przez University Vistula na zlecenie PARP, aktywny wykładowca w zakresie dotacji oraz ulg podatkowych na działalność innowacyjną. Jest autorem metodologii wyboru innowacyjnych projektów i członek Kapituły w ramach konkursu Inicjator Innowacji, Newsweek. Była członkiem Rady Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji(KPI), gdzie nadzorowała grupy robocze i inicjatywy związane z finansowaniem badań i rozwoju.

Joanna Gorycka - Prawnik, Adwokat. Do SK&S dołączyła w 2021 r. Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w zespole podatkowym jednej z wiodących kancelarii prawnych. W oparciu o dotychczasową praktykę świadczy doradztwo na rzecz klientów indywidualnych z uwzględnieniem aspektów sukcesji międzypokoleniowej, a także doradza w zakresie podatku VAT oraz podatku dochodowego od osób fizycznych i osób prawnych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów międzynarodowego prawa podatkowego. Wspiera także podmioty z różnych sektorów gospodarki w nawiązywaniu współpracy z kadrą menedżerską.

Stanisław Gordziałkowski - Senior Counsel, Adwkat, Doradca Podatkowy. Z kancelarią SK&S związany od 2011 roku. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym, w szczególności w zakresie podatku VAT oraz CIT, w tym restrukturyzacjach, transakcjach M&A, międzynarodowej optymalizacji podatkowej, cenach transferowych (TP) oraz postępowaniach podatkowych i kontrolnych. Uczestniczył w wielu międzynarodowych i krajowych projektach restrukturyzacyjnych oraz badaniach typu due dilligence. Wielokrotnie reprezentował klientów w sporach z organami podatkowymi, w tym przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym, a także przed sądami powszechnymi w sprawach dotyczących ubezpieczeń społecznych.

Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie, Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (IFA). Wykłada prawo podatkowe w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Jestem laureatem VI edycji konkursu "Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2017". Jest również autorem licznych artykułów o tematyce podatkowej. Wcześniejsze kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z firm tzw. "wielkiej czwórki" oraz wiodącej kancelarii prawnej.

✅ Spotkanie dedykowane jest członkom SoDA. 

Zobacz również:

inne