To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja dla firm członkowskich SoDA
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

SoDA & PwC Polska zapraszają na webinar "Jak zatrudnić cudzoziemca w branży IT? Aspekty imigracyjne i podatkowe w praktyce". 

Agenda:

    • Wstęp
  • Generalne zasady - jak wygląda proces imigracyjny w Polsce
    - legalizacja pracy
    - legalizacja zatrudnienia
    • Legalizacja zatrudnienia i pobytu cudzoziemców w oparciu o wybrane formy zatrudnienia / współpracy w branży IT
  • Umowa o pracę/umowa zlecenie.
  • B2B, w tym możliwości prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców w Polsce.
  • Szczególne rozwiązania dla obywateli Białorusi, Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Gruzji, Armenii (w tym Poland Business Harbour).
  • Rozwiązania umożliwiające zatrudnienie cudzoziemca bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę.
  • Wyzwania związane z powyższym - praktyczne przykłady.

Zaprezentujemy zagadnienia w zakresie zezwoleń na pracę oraz pobyt dla wybranych form zatrudnienia, w tym adekwatne typy zezwoleń na pracę, kwestie testu rynku pracy, uzyskania wizy, zezwolenia na pobyt czasowy z prawem do pracy czy blue card.

Przedstawimy również alternatywne formy zatrudnienia/współpracy z cudzoziemcami w branży IT.

    • Kwestie podatkowe
  • Porównanie wybranych form współpracy z cudzoziemcami (umowy o pracę, umowy o współpracę na zasadach B2B, w tym w formie spółek osobowych i kapitałowych) pod kątem podatku dochodowego/ZUS, wraz z przedstawieniem możliwych wariantów rozliczeń podatkowych (np. przy zastosowaniu IP Box i innych ulg), prawa pracy, obowiązków administracyjnych, w tym wobec organów państwa).
  • Prezentacja wybranych konsekwencji dla Spółki współpracującej z cudzoziemcami z perspektywy jej rozliczeń VAT i CIT.
  • Prezentacja konsekwencji podatkowych alternatywnych form współpracy z cudzoziemcami w branży IT.
  • Wyzwania związane z powyższym - praktyczne przykłady.

W ramach części podatkowej zaprezentujemy jak będą kształtować się obciążenia publicznoprawne w różnych wariantach współpracy (zarówno po stronie współpracownika jak i firmy), przedstawimy przykładowe kalkulacje oraz opiszemy inne obowiązki po stronie Spółek i cudzoziemców, które są istotne przed podjęciem decyzji o formie współpracy. Przedstawimy również alternatywne rozwiązania (np. praca zdalna, zagraniczna działalność gospodarcza) w zakresie współpracy z cudzoziemcami wraz z zarysowaniem głównych korzyści i kluczowych wyzwań.

Prelegenci:

Emilia Piechota - Dyrektor, Doradztwo podatkowe, PwC Polska.
Emilia jest członkiem praktyki People and Organisation oraz liderem usług imigracyjnych w PwC.
Specjalizuje się w różnych aspektach globalnej mobilności (kwestie imigracyjne, podatkowe, ubezpieczenia społeczne). Jest ekspertem w dziedzinie legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami dla polskich spółek giełdowych i organizacji międzynarodowych, obejmujących m.in. kwestie imigracyjne, efektywne struktury wynagradzania, opodatkowanie osób zagranicznych wykonujących pracę w Polsce i polskich za granicą. Emilia wielokrotnie prowadziła szkolenia i występowała jako prelegent na konferencjach związanych z tematyką globalnej mobilności.
Emilia ukończyła Uniwersytet Szczeciński na Wydziale Ekonomii oraz Baruch College na City University of New York, zdobywając tytuł Master of Science in Accountancy. Ukończyła również podyplomowe studia z prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim. Przed dołączeniem do PwC Polska, Emilia pracowała w renomowanej międzynarodowej firmie doradczej.

Filip Kotarski - Starszy Menedżer | People and Organisation, PwC Polska.
Filip Kotarski jest członkiem zespołu People and Organisation w PwC.
Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych zarówno dla polskich jak i międzynarodowych klientów.
Specjalizuje się w projektach doradczych w zakresie PIT i ZUS (np. wdrażanie struktur wynagradzania opartych o prawa autorskie i rozwiązań dla wyższej kadry menedżerskiej i zarządów spółek). Doradza również w kwestiach związanych z globalną mobilnością.
Posiada doświadczenie w realizacji kompleksowych projektów dotyczących działalności B+R oraz podatkowego rozliczania podmiotów działających w specjalnych strefach ekonomicznych.
Filip jest autorem licznych artykułów prasowych oraz wielokrotnie brał udział jako prelegent w konferencjach związanych z kwestiami podatkowymi oraz z zakresu ubezpieczeń społecznych.
Ukończył Prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Zobacz również:

inne