Szturmem na Giełdę - Jak Wygląda Ścieżka Software House na NewConnect
9 Kwietnia 2021, 11:30 (Piątek)
spotkanie online,

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach M&A Academy, w trakcie którego adwokaci z Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy - Katarzyna Stabińska i Bartosz Olszewski porozmawiają z Konradem Weiske i Wojciechem Bodnarusiem ze SpyroSoft o tym, jak wyglądała ścieżka, która wiodła ich na NewConnect.
Porozmawiamy o:
- celach, jakie SpyroSoft chce osiągnąć na NewConnect,
- korzyściach jakie przynosi obecność na giełdzie,
- przygotowaniach, które trzeba było podjąć,
- kosztach procesu IPO,
- wpływie wejścia na giełdę na zarządzanie spółką
i wszystkim tym, co wiąże się z wprowadzeniem akcji do obrotu regulowanego.
W spotkaniu wezmą udział:
Konrad Weiske - menadżer z dużym doświadczeniem, współzałożyciel i prezes Spyrosoft S.A. Od 2002 roku działa w branży IT, zdobywając swoje pierwsze doświadczenia w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce, pracując przy tym dla takich gigantów jak IBM, Microsoft czy Nokia.
Po kilkuletniej karierze w zarządzie jednego z największych polskich softwarehouse'ów postanowił założyć własny biznes. W 2016 roku powstało Spyrosoft, którego tworzeniu towarzyszyła idée fixe o wyjątkowym środowisku pracy, angażującym najlepszych specjalistów w najciekawsze projekty i technologiczne wyzwania.
Od września 2018 Konrad, w roli wiceprezesa SoDA (Software Development Association Poland), działa na rzecz rozwoju i integracji polskiego sektora IT, szukając połączeń między biznesem a sektorem publicznym.
Wojciech Bodnaruś - z branżą IT związany jest od 2008 roku. Karierę rozpoczął w SMT Software Services, gdzie pełnił funkcję kontrolera finansowego, a następnie - CFO. Do Spyrosoft S.A. dołączył w 2017, obejmując stanowisko Chief Financial Officer, a także funkcję członka zarządu w dwóch spółkach grupy: Spyrosoft S.A. i Spyrosoft Solutions.
Wojciech nadzoruje płynność finansową grupy, operacje finansowe oraz planowanie i realizację budżetów. W jego obszarze odpowiedzialności znajdują się także aspekty prawne spółek.
Katarzyna Stabińska - adwokat i wspólnik Kancelarii Ślązak, Zapiór i Partnerzy, z którą związana jest od ponad 10 lat, a od 2016 roku jako wspólnik. Kieruje praktyką transakcji fuzji i przejęć. Jej zainteresowania zawodowe skoncentrowane są na zagadnieniach z zakresu prawa handlowego, prawa rynków kapitałowych oraz prawa restrukturyzacyjnego. Koordynowała liczne badania prawne due diligence. Kierowała wieloma procesami reorganizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz grup kapitałowych. Uczestniczyła procesach pozyskiwania kapitału: dłużnego, private equity i z rynków kapitałowych. Doradzała przy projektach typu joint venture.
Koordynuje doradztwo prawne dla grup kapitałowych, spółek prywatnych i spółek z udziałem Skarbu Państwa, przedsiębiorstw z kapitałem polskim i zagranicznym oraz spółek publicznych - z różnych branż związanych głównie z przemysłem elektromaszynowym, górnictwem, transportem oraz IT i nowymi technologiami. Szefowa Komitetu ds. Prawa i Dotacji Organizacji Pracodawców Usług IT SoDA.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendystka programu Sokrates/Erasmus na Uniwersytecie w Lipsku (Leipziger Universität). Uczestniczyła w Studiach Podyplomowych Prawa Rynku Kapitałowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.
Bartosz Olszewski - adwokat w Kancelarii Ślązak, Zapiór i Partnerzy, z którą związany jest od 7 lat. Specjalista w zakresie restrukturyzacji i reorganizacji spółek oraz grup kapitałowych. Doradca prawny podmiotów komercyjnych, w szczególności w zakresie negocjowania kluczowych umów oraz procesowej ochrony interesów prawnych klienta z obszaru sporów gospodarczych. Doradztwo prawne świadczy także podmiotom zagranicznym realizującym swoje strategie inwestycyjne na terenie Polski.
Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze restrukturyzacji i reorganizacji spółek oraz grup kapitałowych w ramach: procesów inwestycyjnych realizowanych z udziałem Funduszy Inwestycyjnych oraz spółek celowych, zarówno z perspektywy inwestora jak i założyciela czy menadżera, także przy udziale start-upów, jak również projektów M&A oraz akwizycyjnych typu share deal i asset deal .
Posiada również doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania dłużnego w ramach programu emisji obligacji oraz programu kredytowania nadrzędnego przy udziale konsorcjum instytucji finansowych, przekształceń podmiotowych przedsiębiorców i przygotowywania planów sukcesyjnych oraz audytów prawnych due diligence. Reprezentuje wspólników oraz menadżerów spółek w ramach konfliktów korporacyjnych.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Absolwent kursu Szkoła Prawa Amerykańskiego współorganizowanego przez Catholic University of America Columbus School of Law. Biegle posługuje się językiem angielskim, zna anglojęzyczną nomenklaturę prawniczą.