Z rezerwą do giełdy: II część cyklu M&A Academy

21 Maja 2021, 10:00 (Piątek)

spotkanie online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja dla członków SoDA
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na drugą część cyklu M&A Academy, kontynuującą dyskusję na temat giełdy. Ostatnio rozmawialiśmy z menadżerami Spyrosoft, którzy wchodzili na parkiet w niestandardowym modelu. Tym razem Kasia Stabińska i Bartek Olszewski (Kancelaria SZiP), wspólnie z Bogdanem Zborowskim (Sygnity) oraz Wojciechem Zielińskim (Makolab) - weteranami polskiej giełdy, spojrzą nieco bardziej krytycznym okiem na funkcjonowanie spółek publicznych.

Będziemy rozmawiać między innymi o:

  • Warunkach pozyskiwania kapitału na rynku regulowanym;
  • Presji na wynik, jaką odczuwają spółki publiczne;
  • Komunikacji z inwestorami indywidualnymi;
  • Oczekiwaniach inwestorów finansowych;

Na koniec spróbujemy podsumować doświadczenia ostatnich dwóch webinarów, aby odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czy warto wchodzić na giełdę?

W spotkaniu wezmą udział:

Bogdan Zborowski -jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału Inżynierii Produkcji, ukończył szereg szkoleń z zakresu zarządzania, w tym London Business School, ICAN Institute. Od ponad 20 lat związany z sektorem IT w Polsce. W 1996 roku rozpoczął pracę w Bull Polska odpowiadając za rozwój sprzedaży rozwiązania ERP. Następnie kontynuował swoją drogę zawodową w IBM Polska jako Account Manager (1998-2002). W latach 2002-2006 był związany z ComputerLand S.A. (obecnie Sygnity S.A.) gdzie odpowiadał za sprzedaż i współpracę z kluczowymi klientami z sektora bankowego. Od 2006 roku ponownie był związany z IBM Polska z sukcesem kształtując i realizując strategię sprzedażową firmy dla klientów sektora finansowego. W latach 2011-2013 był odpowiedzialny za największych klientów IBM Polska z sektorów: bankowego, ubezpieczeniowego, a także administracji publicznej i telekomunikacji.
W latach 2013-2016 Bogdan Zborowski pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży Sygnity S.A. Od 2014 roku do 2016 roku pełnił również funkcję Prezesa Zarządu Sygnity International Sp. z o.o. Od 2016 roku do listopada 2019 roku Bogdan Zborowski był związany z itelligence sp. z o.o. (polski oddział Grupy itelligence A.G. obecnie NTT Business Solutions) jako Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny. Od 2 grudnia 2019 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Sygnity S.A.

Wojciech Zieliński - Prezes Zarządu MakoLab S.A., dostawcy rozwiązań technologicznych dla globalnych firm głównie z branży motoryzacyjnej i finansowej. Od ponad 30-tu lat kieruje i rozwija organizacje IT i zarządza wielkoskalowymi projektami z tego obszaru. Współtworzył i był dyrektorem Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, pierwszej w Polsce, udanej realizacji studiów online. Absolwent uczelni technicznych i ekonomicznych. Ekspert Komisji Europejskiej w programach FP7 i Horizon 2020. 

Moderatorzy dyskusji:

Katarzyna Stabińska - adwokat i wspólnik Kancelarii Ślązak, Zapiór i Partnerzy, z którą związana jest od ponad 10 lat, a od 2016 roku jako wspólnik. Kieruje praktyką transakcji fuzji i przejęć. Jej zainteresowania zawodowe skoncentrowane są na zagadnieniach z zakresu prawa handlowego, prawa rynków kapitałowych oraz prawa restrukturyzacyjnego. Koordynowała liczne badania prawne due diligence. Kierowała wieloma procesami reorganizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz grup kapitałowych. Uczestniczyła procesach pozyskiwania kapitału: dłużnego, private equity i z rynków kapitałowych. Doradzała przy projektach typu joint venture.
Koordynuje doradztwo prawne dla grup kapitałowych, spółek prywatnych i spółek z udziałem Skarbu Państwa, przedsiębiorstw z kapitałem polskim i zagranicznym oraz spółek publicznych - z różnych branż związanych głównie z przemysłem elektromaszynowym, górnictwem, transportem oraz IT i nowymi technologiami. Szefowa Komitetu ds. Prawa i Dotacji Organizacji Pracodawców Usług IT SoDA.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendystka programu Sokrates/Erasmus na Uniwersytecie w Lipsku (Leipziger Universität). Uczestniczyła w Studiach Podyplomowych Prawa Rynku Kapitałowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

Bartosz Olszewski - adwokat w Kancelarii Ślązak, Zapiór i Partnerzy, z którą związany jest od 7 lat. Specjalista w zakresie restrukturyzacji i reorganizacji spółek oraz grup kapitałowych. Doradca prawny podmiotów komercyjnych, w szczególności w zakresie negocjowania kluczowych umów oraz procesowej ochrony interesów prawnych klienta z obszaru sporów gospodarczych. Doradztwo prawne świadczy także podmiotom zagranicznym realizującym swoje strategie inwestycyjne na terenie Polski.
Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze restrukturyzacji i reorganizacji spółek oraz grup kapitałowych w ramach: procesów inwestycyjnych realizowanych z udziałem Funduszy Inwestycyjnych oraz spółek celowych, zarówno z perspektywy inwestora jak i założyciela czy menadżera, także przy udziale start-upów, jak również projektów M&A oraz akwizycyjnych typu share deal i asset deal .
Posiada również doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania dłużnego w ramach programu emisji obligacji oraz programu kredytowania nadrzędnego przy udziale konsorcjum instytucji finansowych, przekształceń podmiotowych przedsiębiorców i przygotowywania planów sukcesyjnych oraz audytów prawnych due diligence. Reprezentuje wspólników oraz menadżerów spółek w ramach konfliktów korporacyjnych.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Absolwent kursu Szkoła Prawa Amerykańskiego współorganizowanego przez Catholic University of America Columbus School of Law. Biegle posługuje się językiem angielskim, zna anglojęzyczną nomenklaturę prawniczą.

Zobacz również:

inne