To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka na warsztaty (dziecko + opiekun)
już niedostępne -

Intensywny kolor przyciąga wzrok, zalety powierzchni odkrywamy podchodząc bliżej. Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego na podstawie wybranych dzieł z wystawy "Śmiejąc się jednym, płacząc drugim okiem. Sztuka Rumunii z kolekcji Ovidiu Șandora" porozmawiamy o barwach. Sprawdzimy, których jest najwięcej w pracach na ekspozycji, które do siebie pasują albo są zupełnie różne. Będziemy także mówić o fakturze, która może być gładka, szorstka, chropowata. W trakcie zabaw ruchowych zatańczymy energię kolorów i strukturę powierzchni bardzo różnych dzieł sztuki. W trakcie warsztatów plastycznych, wykorzystując kolorowe papiery, folie aluminiowa i bibułę karbowaną, będziemy tworzyć kolaże pełne barw i faktur.

Warsztaty poprowadzi Barbara Przerwa - animatorka kultury o specjalizacji tanecznej, pedagożka i edukatorka muzealna. Od 1995 roku pracuje w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. W swojej pracy łączy dwie pasje: miłość do sztuk plastycznych i taniec. Prowadzi cykle autorskie oparte na tańcu intuicyjnym do dzieł sztuki. W swojej koncepcji warsztatów czerpie natchnienie z wypracowanych w latach dwudziestolecia międzywojennego nowych form tańca m.in. tańca wyrazistego i tańca plastycznego.

Wejściówka obejmuje wstęp dla dziecka + opiekuna

W razie dodatkowych pytań kontakt pod adresem: [email protected] 

Osoby ze specjalnymi potrzebami, chcące wziąć udział w warsztatach, proszone są o kontakt z naszym Koordynatorem ds. dostępności, Danielem Krawczykiem: [email protected].

Wystawa "Śmiejąc się jednym, płacząc drugim okiem. Sztuka Rumunii z kolekcji Ovidiu Șandora" jest współorganizowana przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i Rumuński Instytut Kultury w Warszawie.

Wydarzenie w ramach Sezonu Kulturalnego Rumunia-Polska 2024-2025

Sezon Kulturalny Rumunia-Polska 2024-2025 jest organizowany przez Rumuńskie Ministerstwo Kultury i Rumuński Instytut Kultury, ze strony rumuńskiej, oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytut Adama Mickiewicza, we współpracy z Instytutem Polskim w Bukareszcie, ze strony polskiej.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Kraków