Docker - Docker Compose - Docker Swarm

17 Maja 2020, 19:00-23:00 (Niedziela)

Internet - Platforma YouTube,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Early bird: Udział w szkoleniu
Wyprzedane 109,00 zł Wyprzedane
  Udział w szkoleniu
Wyprzedane 129,00 zł Wyprzedane

INFORMACJE

Kurs poprowadzi Cię od podstawowych zagadnień dotyczących narzędzia Docker do sprawnego posługiwania się nim na produkcji. Cała nauka jest realizowana na projekcie - co pozwoli Ci na szersze jego zrozumienie i wykorzystanie. Kurs jest profilowany dla osób, które chcą wykorzystywać Docker praktycznie - nie realizując przy tym separatywnych przykładów bez kontekstu, ale nadając pełne zrozumienie wykorzystania narzędzia Dockera tworząc ciekawe projekty aplikacji internetowych wraz z bazami danych i interfejsem REST. W trakcie kursu tworzone są aplikacje, które następnie nauczymy się wydzielać i definiować ich uruchomienie w ramach plików Dockerfile. Zbudujemy z nich obrazy i zaczniemy uruchamiać. W finalnym etapie skorzystamy z Docker Compose do zarządzania pulą kontenerów. 

Na podsumowanie zademonstruje inne przykładowe wykorzystania Dockera - jak wdrożyć z nim aplikacje w chmurze, lub jak może przydać się nam Docker Swarm.


PROWADZĄCY

Przemysław Bykowski - zawodowo i z pasji trener programowania, wykładowca. Specjalista w rozwiązaniach webowych i cloud'owych. Zwycięzca i laureat wielu konkursów programistycznych, a także biznesowych na szczeblu krajowym. Chętnie dzieli się swoją wiedzą. Zawsze pełen pozytywnej energii do działania. Sportowy aktywista. W wolnej chwili bloguje i vloguje.


CO PRZYGOTOWAĆ POTRZEBA?

  • 💻 Środowisko programistyczne (preferowane IntelliJ IDEA)
  • 🔛 Docker Desktop 
  • 💾 Aktywne konto w Docker Hub

Zobacz również:

szkolenia Docker