Oprowadzanie autorskie po wystawie "Klimaks" z Katarzyną i Marianne Wąsowskimi

26 Czerwca 2021, 14:00 (Sobota) - 30 Czerwca 2021, 14:00 (środa)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Oprowadzanie autorskie po wystawie Klimaks

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

W sobotę 26.06 od godz. 14:00 oprowadzać po wystawie "Klimaks" będą Katarzyna i Marianne Wąsowskie - autorki projektu fotograficznego "Czekając na Śnieg", na który składają się autorskie zdjęcia, ale również archiwalne dokumenty i rodzinne albumy pochodzących z Argentyny i Brazylii potomków polskich emigrantów. O prezentacji Fundacji Biodiversitatis opowie Monika Górka, koordynatorka i współautorka tekstów w tej części wystawy.

Liczba miejsc ograniczona dlatego prosimy o zapisy. Zbiórka o godzinie 14:00 przy Kasie Muzeum.

Katarzyna Wąsowska (urodzona w Gdańsku, 1990) ukończyła fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jest współzałożycielką kolektywu wydawniczego i czytelni self-publishingu "Ostrøv" w Poznaniu. Jej praktyka artystyczna lawiruje pomiędzy subiektywną, nierzeczywistą fotografią kreacyjną a dokumentalną. Odnosząc się do literatury naukowej i paranaukowej, opierając swoje wizualne badania na archiwach i wywiadach z ludźmi, buduje opowieści o konkretnych miejscach lub określonych społecznościach. Jej prace pokazywane były między innymi na festiwalach takich jak TIFF Festival we Wrocławiu, Encontros da Imagem w Bradze, Athens Photo Festival.

Marianne Wasowska (urodzona w Paryżu, 1988), fotografka, artystka wizualna i antropolożka. W 2014 roku ukończył studia na ENSP w Arles. Pracowała dla gazet jako fotografka i fotoedytorka ("Le Monde", "Libération"). Jest członkinią Hans Lucas Studio. W latach 2016-2017 była rezydentką w Casa Velazquez (Hiszpania). W 2018 roku była jedną z nagradzanych artystek/-ów BilbaoArte Foundation (Hiszpania). Pracuje nad długoterminowymi projektami dokumentalnymi, w których wykorzystuje swoje antropologiczne wykształcenie jako metodę kwestionowania autorstwa i powiązań między reprezentacją, władzą i tożsamością. Tworzy także obrazy mentalne, opierające się na instalacjach fotograficznych widzianych w ciemności. Obecnie mieszka w Meksyku.

Stroje widoczne na zdjęciu zostały udostępnione przez Colectividad Polaca de Oberá Misiones.


Więcej informacji:
https://polska1.pl/
https://www.facebook.com/muzeumemigracjigdynia

Zobacz również:

kultura i sztuka Fotografia Historia Kultura Muzeum wydarzenia Gdynia