Bajkowa scena: spektakl Przygody Mieszka I"

9 Lipca 2020, 18:00 (Czwartek)

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Krosno Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  RCKP Krosno: Bajkowa scena, spektakl Przygody Mieszka I, 9 lipca 2020, godzina 18.00
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

SPEKTAKL "PRZYGODY MIESZKA I", TEATRZYK BLASZANY BĘBENEK
w ramach cyklu: Bajkowa scena

[wydarzenie w plenerze]

Spektakl "Przygody Mieszka I", Teatrzyk Blaszany Bębenek

Jest to spektakl, który w wesoły oraz przystępny dla najmłodszych widzów sposób ukazuje jak wyglądał początek naszego państwa. Jest to historia Siemomysła władcy Polan, który oddaje swoją władzę synowi Mieszkowi. Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy, aby mogło powstać wielkie państwo, jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród, którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego Giermka, aby poznał jakie zamiary ma okrutny władca. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiąga swój cel i tworzy Państwo Polan.

W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się kurtynę imitującą cztery różne pomieszczenia, cztery piosenki zaśpiewane na żywo, taniec i zabawy z aktorami. Dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i poprzez zabawę uczyć się historii. Jest to swobodna interpretacja prawdziwych zdarzeń, tak aby były przystępne dla dzieci.

Postaci: Siemomysł, Mieszko I, Czestława, Śmieszna wiedźma, germański książę Geron, Wieśniak, Biskup
Czas trwania: 40 minut

Teatrzyk Blaszany Bębenek to agencja artystyczna dwójki przyjaciół, którzy przez całe swoje życie związani byli z teatrem. Zdobywane doświadczenie w niezależnych, a także w objazdowych teatrach dla dzieci, zaowocowało pomysłem stworzenia innowacyjnych spektakli, w których dzieci oraz młodzież mogą aktywnie uczestniczyć w zabawie, współtworzyć przedstawienie. Stawiają głównie na jakość, dlatego sami są aktorami we własnej firmie, ich stroje są unikalne, szyte na miarę, a o scenariusze dbają osoby wykształcone w najlepszych polskich szkołach filmowych i teatralnych.

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (scena od strony ul. Czuchry), Krosno, województwo podkarpackie
Szczegóły:www.rckp.krosno.pl
Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Krosno